Review: FC Porto – Manchester United 0:1

Manchesteru United se podařilo na Estadio do Dragao vyhrát 1:0 a postoupil tak do semifinále Ligy Mistrů.

Do sestavy Manchesteru United se po zranění vrátil Rio Ferdinand a také Anderson. Anglický tým do utkání vstoupil velmi aktivně a už v 6. minutě se dostal do vedení. Cristiano Ronaldo napřáhl z velké dálky a trefil levý roh domácí branky – 0:1. Do další střelecké příležitosti se dostal Michael Carrick, ale mířil vedle. Domácí zahrozili ve 20. minutě z přímého kopu, který obránce Bruno Alves poslal těsně vedle levé tyče. V 25. minutě už musel Van der Sar zasahovat proti střele Lisandra Lopeze z otočky. V 30. minutě našel Dimitar Berbatov dobrou přihrávkou Ryana Giggse, který pálil z první, ale Helton jeho pokus kryl. Následně pálil z dálky hodně nepřesně obránce Sapunaru a hlavička Bruno Alvese rovněž skončila mimo tři tyče. Ke konci poločasu mohl vedení United zvýšit Nemanja Vidic, ke kterému se dostal míč po rohovém kopu Ryana Giggse, ale z blízky přestřelil.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí a hned v úvodu druhé půle pálil těsně nad Raul Meireles. V další šanci musel Van der Sar likvidovat tvrdou střelu Hulka z přímého kopu. Hned o minutu později střílel nepřesně Cristian Rodriguez. Do další šance se dostali nejprve Rolando po rohovém kopu a poté i střídající útočník Farias, ale ani jednomu z nich se nepodařilo trefit branku. V závěru utkání se sice Porto snažilo vstřelit vyrovnávající branku, která by jim zajistila postup do semifinále Ligy Mistrů, ale žádnou větší šanci si nevytvořili. Naopak v nastaveném čase mohli být rádi, že střelu Ronalda vyrazil Helton na roh. Manchester United se tak po zlepšeném výkonu z minulých utkání mohl radovat z výhry 1:0 a po celkovém skóre 3:2 postoupil do semifinále soutěže, kde na něj bude čekat Arsenal, který si poradil s Villarrealem.