Preview: FC Porto – Manchester United

Liverpool byl ve včerejším utkání blízko přepsání historie. Dokáže v dnešním utkání Manchester United překonat svého anglického rivala?

Liverpool se ve včerejším utkání s Chelsea mohl stát prvním klubem v Lize Mistrů, kterému by se podařilo smazat dvougólové manko poté, co odehrál první utkání na domácím hřišti. Manchester United se bude muset rovněž snažit přepsat historii, pokud chce postoupit do semifinále Ligy Mistrů. První utkání čtvrtfinále Ligy Mistrů skončilo mezi United a FC Porto remízou 2:2, když v předposlední minutě utkání vyrovnával střídající Mariano. Nyní musí United v Portugalsku vyhrát, čímž by se stal prvním anglickým týmem, kterému by se podařilo vyhrát na Estadio do Dragao. United by k postupu stačila divoká remíza typu 3:3 a větší. Vyhrát na stadionu FC Porto ale zase není až tak nemožným cílem, začátkem této sezóny se v Lize Mistrů zde podařilo vyhrát Dynamu Kyjev 1:0. Sir Alex Ferguson svému týmu věří, že může uspět, a poukazuje na týmového ducha ze sezóny 1999 – tehdy v semifinále Ligy Mistrů United remizovali doma s Juventusem 1:1, ale v odvetě na Delle Alpi se svěřencům Sira Alexe Fergusona podařilo vyhrát.

Trenér FC Porta Jesualdo Ferreira bude dnešní utkání sledovat pouze z hlediště, jelikož mu byl od UEFY udělen disciplinární trest. Domácí trenér nemůže kvůli zraněním počítat pouze s obráncem Jorgem Fucile, který zmeškal také první utkání na Old Trafford. Na druhé straně se do sestavy Manchesteru United vrací obránce Rio Ferdinand a k dispozici už je také bývalý hráč Porta Brazilec Anderson. Manchester v této sezóně 14 zápasů v řadě držel neprůstřelnost, ale v poslední době se i díky suspendacím a zraněním obraně United nevede tak dobře. V posledních pěti utkáních dostali vždy alespoň jeden gól. Pokud by inkasovali i v dnešním utkání, bude postup do semifinále ještě více složitější.

Pravděpodobná sestava Manchesteru United:
Van der Sar – Evra, Ferdinand, Vidic, O’Shea – Giggs, Carrick, Anderson, Ronaldo – Rooney, Berbatov

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.