Nominace PFA Player of the Year

V šestici nominovaných na nejlepšího hráče Premier League (PFA Player of the Year) je celkem pět hráčů Manchesteru United.

O trofej se popere těchto šest hráčů: Edwin Van der Sar, Nemanja Vidic, Rio Ferdinand, Ryan Giggs, loňský vítěz Cristiano Ronaldo a Steven Gerrard. V nominaci je tedy pět hráčů Manchesteru United a jeden hráč z FC Liverpool. Holandský brankář Edwin Van der Sar se po 30ti letech pokusí stát prvním brankářem, který by tuto trofej získal poté, co ustanovil nový britský rekord v neprůstřelnosti. Van der Sar ale za tento rekord vděčí také obranné dvojici Rio Ferdinand – Nemanja Vidic, kteří jsou také v nominaci. Ryan Giggs se pokusí vyhrát trofej poté, co má ve své sbírce dvě trofeje za Young Player of the Year, které získal v 90. letech. V nominaci nechybí ani loňský vítěz této trofeje Cristiano Ronaldo. Ronaldo sice tuto sezónu nemá tak úchvatnou, jako tu minulou, ale i přesto je v čele tabulky střelců Premier League. S hráči United se ale o trofej popere kapitán Liverpoolu Steven Gerarrd, který vyhrál tuto soutěž v roce 2006, a v této sezóně se po 19ti letech snaží Reds dotáhnout k zisku titulu v Premier League.

V nominaci na Young Player of the Year má Manchester United dvojité zastoupení – obránce Jonnyho Evanse a Rafaela da Silvu. Jonny Evans v této sezóně dostává od Sira Alexe Fergusona dostatek herních příležitostí a ukázal, že v případě nutnosti, dokáže nahradit Rio Ferdinanda či Nemanju Vidice. Rafael byl určitě příjemným překvapením této sezóny. Ještě donedávna neznámý 18letý brazilský obránce naskočil do prvního týmu United a ihned se zabydlel na pravém kraji obrany Red Devils. V nominaci jsou dále Gabriel Agbonlahor a Ashley Young (Aston Villa), Stephen Ireland (Manchester City) a Aaron Lennon (Tottenham).

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.