Ferguson: I hvězda může být terčem kritiky

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson varuje Cristiana Ronalda, že i on může být terčem kritiky.

Cristiano Ronaldo v poslední době nepředvádí optimální výkony a v sobotním utkání se Sunderlandem jej manažer Sir Alex Ferguson dokonce umístil na lavičku náhradníků, ačkoli má Manchester United před sebou ve středu odvetné utkání Ligy Mistrů proti FC Porto. V utkáních proti Aston Ville a Portu Ronaldo často držel míč na svých kopačkách a často jej také zbytečně ztratil, což stálo United také některé branky. Skotský manažer se sice Ronalda zastává, ale uvádí, že i on může čelit kritice.

"Ne, nesouhlasím s tím, že kvůli němu dostáváme branky, protože je takový typ hráče. Mluvil jsem s ním o tom. Zvláště v evropském fotbale, když odevzdáte míč, trvá dlouho, než jej dostanete zpátky. To byla a je část naší fotbalové strategie a filozofie v Evropě – držet míč co nejdéle. Toto je opravdu důležité. Není před tímto imunní. Ví, že ne vždy dostane potřebnou ochranu a myslím si, že v některých případech má pravdu, ale v některých případech pravdu nemá", řekl Fergie.

Ferguson tvrdí, že Ronaldo je často frustrovaný výroky rozhodčích. Na Ronalda ale apeluje, aby výrok rozhodčích prostě přijal a nenechal se těmito výroky zbytečně ovlivnit.

"Je těžké, když hráč, který chce všechny pobavit, nedostane vše podle jeho přání. Nemůže jít všechno podle vašich plánů. Rozumí tomu a nemá s tím žádný problém. Je to jenom frustrace z toho, že rozhodčí neodpíská takovým způsobem, jako chce on, a je z toho zklamán", dodal Ferguson.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.