Rozhovor s Rooneym

 Tento měsíc vydal klubový magazín Manchesteru United čtyři rozhovory. My vám nabízíme ten první, tedy rozhovor s Waynem Rooneym.

 

Jedním z hlavních důvodů, proč jste získali v minulé sezóně titul, byla magie Old Trafford. Proč je tak těžké porazit Manchester United na jejich stadióně?

Když člověk hraje na Old Trafford, tak má okolo sebe 70 tisíc lidí. Oni mají zásluhu na tom, že je tady tak skvělá atmosféra. Hrajeme tady vždy jinak, než ostatní týmy. Milujeme útočit, ale dokážeme zde také lehce zastavit útoky soupeře. Jsme tým, který se soustředí na útok. Samozřejmě ale myslíme také na obranu. To je také dúvod, proč se některým týmům na Old Trafford hraje tak špatně.

 Který zápas na Old Trafford si zapamatuješ nejdéle?

Určitě si budu pamatovat den, ve kterém jsme porazili Chelsea v listopadu 2005. Tehdy byla Chelsea jako nezastavitelná mašina. Tým byl podporován Romanem Abramovičem a Jose Mourinhem. Oba vytvořili skvělý tým. Chelsea koupila několik světových hráčů a vydala ohromné částky na všechny věci okolo klubu. Pamatuju si, jak jsem procházel uličkou na stadion a slyšel jsem naše fanoušky. Panovala zde neskutečná atmosféra a právě ona nám pomohla tento zápas vyhrát.

 Je tedy pravdou, že fanoušci mohou pomoct hráčům na hřišti?

Ano, je to pravda. Když všichni fanoušci okolo tebe zpívají a ty je můžeš slyšet, že jsou fascinovaní hrou, tak to opravdu velice pomůže. Když slyšíš různé pokřiky a písničky, tak můžeš běhat ještě rychleji. Pomohou hráči ukázat takové věci, jaké si jindy nedovolí. Je jedno, jestli hrajeme venku, nebo doma, protože naši fanoušci jsou vždy skvělí. Nikdy jsem neviděl žádný sektor našich fanoušků, který by nezpíval. Opravdu to zbožňuji. Naši fanoušci jsou na venkovních zápasech nejlepší v celé lize.

V této sezóně jsi musel pět týdnů odpočívat. Jak se cítíš, když nemůžeš pomoct hráčům na hřišti?

Nesnáším tyto situace! Chci vždy hrát. Na tyto zápasy se hezky dívá, ale velice mě to znervozňuje a raději bych byl na hřišti. Není lehké tyto zápasy sledovat, když nemůžeš hrát. Každý den se člověk snaží cvičit, aby byl co nejrychleji zpět. Musím uznat, že když delší dobu nehraji, tak jsem poté velice agresivní. Opravdu mě velice štve, že nemohu pomoct svým spoluhráčům na hřišti. V tu chvíli potřebuji pomoc ze strany fanoušků. 

Myslíš, že když hráč vyhraje jakoukoliv soutěž, tak je hladový po dalším úspěchu?

Tady není potřeba delší diskuze. Když vyhrajeme ligu, tak jsme šťastní, ale když se to nepodaří, tak nás to štve a chceme vyhrát v další sezóně. Chceš všem ukázat, že jsi opravdu velmi dobrý. Když se ti to nepodaří, tak se cítíš špatně. Historie našeho klubu ukazuje na to, že hráči vždy vyhrávali a manažer také očekává vítězství.

 Už se ti podařilo obhájit titul v barvách Manchesteru United. Pomůže tato obhajoba v další sezóně?

Myslím, že ano. Víme, co musíme ukázat a také víme, že nikdy nemůžeme úplně dominovat. Zdá se mi, že zkušenosti nám pomáhají v boji až do úplného konce. Jsem rád i za výhru 1:0. Většinou se ukazuje, že taková výhra je v celkovém součtu nejdůležitější.

 Je ještě nějaká trofej, kterou si nevyhrál a vyhrál by jsi ji chtěl?

Ano. Chci vyhrát FA Cup. Abych řekl pravdu, tak je to trofej, po které od malička nejvíce toužím. Jako každé dítě jsem snil o vítězné brance na Wembley. Když jsem byl fanouškem Evertonu, tak jsem neměl tak velké šance a věděl jsem, že vyhrát ligu také nemůžeme. FA Cup má skvělou historii, což je důvod, proč chci tuto trofej vyhrát. Hrál jsem již dvakrát ve finále a vždy jsem prohrál. To mě velice štve. Chci tuto trofej v této sezóně vyhrát. 

Gary Neville, Paul Scholes nebo Ryan Giggs už dlouho hrají v United. Myslíš, že i ty budeš v těchto letech hrát za United?

Doufám, že ano. Vždy jsem tvrdil, že tady budu chtít být napořád. Jsem zde šťastný. Miluji United a nevidím žádný důvod, proč bych tento klub opouštěl. 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.