Kdo nahradí Nevilla?

 Jelikož je toto můj 500. článek na tomto webu, tak jsem se rozhodl, že se poprvé na toto jubileum pokusím trochu zamyslet nad tím, kdo nahradí v budoucnu Garyho Nevilla.

 

 Garyho kariéra se pomalu blíží ke konci. Podobně na tom jsou i další hráči jeho generace, tedy Scholes, Giggs, nebo Sar. Vždy se tvrdilo, že Fergie přivede za tyto hráče náhradu. Jako nástupce Giggse byl zvolen Nani, popřípadě Tosic. Nástupcem Scholese měl být někdo z mnoha středních záložníků. Van der Sara měl nahradit někdo z dvojice Kuszczak-Foster. Ano, tyto věci se stále řeší a každý fanoušek United doufá, že někdo z mladých hráčů dokáže alespoň částečně zacelit mezeru po těchto legendách. Měl bych se trochu pozastavit nad jednou věcí, kterou málokdo probírá. Že nevíte, co to je? Samozřejmě se bavíme o tom, kdo nahradí kapitána Garyho Nevilla. Na toto téma si příliš nemluví, jelikož za poslední roky dostával šanci Wes Brown, ale opravdu se dokáže dát do kupy a bude stabilním hráčem na pravém kraji obrany? Toť otázka, na kterou zatím nikdo neví odpověd. Proto se podíváme na pár možností, které se mi vybaví.

Nejprve je nutné, abych připoměl, že Wes Brown bude brzy v pořádku a může opět hrát na pozici pravého beka, i když hrával původně jako stoper. V našem týmu máme i další hráče, kteří by mohli převzít roli po Nevillovi. Jedním z nich je mladý Rafael da Silva. Pro některé je tento hráč budoucnost právé obrany, bohužel já musím říct, že je to hráč, který se velmi podobá Danielu Alvesovi. Ano, umí zaútočit, umí překvapit, umí vystřelit, ale aby kryl záda Ronaldovi? Tohle je asi hodně naivní představa. Momentálně se projevuje jako každý brazilec. Útočení jej baví, obranu ale příliš neřeší. Tato věc se těžko mění, jelikož to mají jednoduše brazilci v krvi. Proto jsem jej přirovnával k jeho kolegovi z Brazílie, tedy Danielu Alvesovi. Dalším hráčem, který umí odehrát zápas na pravém boku je bezpochyby John O’Shea. John má výhodu v tom, že je silově oproti Rafaelovi na úplně jiné úrovni. Zatímco Rafaela by porazil i Modric, tak O’Shea by si s trochou štěstí poradil i s nekompromisním Sambou z Blackburnu. John má bohužel jednu nevýhodu a tou je rychlost. Pokuď by chtěl být náhradou za Nevilla, tak by musel trochu lépe reagovat na situace, při kterých hráč naznačuje kličku pohybem. Je jasné, že John má své přednosti jinde, ale pokuď hledáme opravdu náhradu za Nevilla, tak musíme zkloubit dohromady kladné vlastnosti Rafaela a O’Shea. Když jsem vzpomenul hráče Blackburnu, tak nesmím zapomenout na to, že na Ewood Parku máme na hostování pravého obránce, který by mohl být mixem tvrdosti O’Shea a rychlosti Rafaela. Asi všichni víte, že mám na mysli Dannyho Simpsona. Pro mě byl tento hráče jednoznačnou variantou na toto místo po Nevillovi, proto všechny určitě rozesmutnil fakt, že Simpson v Blackburnu velice stagnoval a jeho výkony se příliš nezlepšily. Bude zajímavé, jak se tento angličan po sezóně uchytí v United.

Když se nepodaří ani jednomu ze zmiňovaných hráčů nahradit Garyho Nevilla, tak se bude Manchester United začít poohlížet po nové posile. Tady je pár mých, možná vysněných, tipů.

První možností je jistota pravé obrany v Portsmouthu, ale také jistota pravé obrany v reprezentaci. Jestli si myslíte, že mám na mysli Glena Johnsona, tak máte pravdu. Glen Johnson hrával kdysi za Chelsea, ale ta jeho výkony příliš neocenila a tak jej prodala do Portsmouthu. Glen Johson si skvělými výkony sice vysloužil místo do reprezentace, ale jeho Portsmouth stále klesá a stagnuje. Kdyby Portsmouth opustil Premier League, tak je takřka nemožné, aby Glen Johnson u Pompey zůstal. Glen Johnson je rychlý, předvídavý, skromný a spolehlivý. Na svou šanci si počkal a udělal dobře. O jeho služby měl v létě enormní zájem Liverpool. Glen se rozhodl zůstat v Portsmouthu a je možné, že toho bude litovat.

Poté jsou další dva hráči, kteří sice mají talentu na rozdávání, ale jejich příchod je skutečně velice nereálný. Oba umí hrát na stoperu i na pravém beku, oba hrají za ManCity. Nedum Onuoha a Micah Richards jsou hráči, kteří mají svou budoucnost pouze ve svých rukou. Oba jsou odchovanci a Mark Hughes chce na těchto hráčích stavět v budoucnu. Nedum Onuoha je zklamán, jelikož přednost dostává Zabaleta. Micah Richards má své místo jisté, navíc jeho přáním je Arsenal. Tyto hráči jsou bohužel nereální, tak pojďme opět do reality, přesněji do Aston Villy. Zde je Luke Young, tedy hráč, který podstatnou část své kariéry odehrál v Charltonu. Luke Young je velice spolehlivý a předvídavý. I díky němu hraje Aston Villa na tak vysokých pozicích. Jeho menší slabinou je rychlost. Je pravdou, že najít takového hráče, jakým byl Neville, bude velmi těžké. Pravých obránců je v Anglii stále málo, takže budeme zvědavi, jestli Fergie přivedě někoho ze zmiňovaných hráčů, nebo půjde hledat do zahraničí. Stále je tu také možnost, že někdo z čtveřice Brown, Rafael, O’Shea, Simpson dostane šanci a zazáří. Na odpověd si musíme ještě minimálně rok počkat, což ale nemění nic na tom, že vy můžete pod článkem diskutovat o tématu, které není tak žhavé jako náhrada za Giggse, Sara, nebo Scholese.

 

PS: Toto je můj první článek tohoto typu. Vím, že asi není ideální, ale budu rád, když na webu zůstane. Rád uslyším kritiku, ze které se budu chtít poučit. 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.