Fergie: Kecálisty nesnáším

Sir Alex Ferguson prozradil, že bytostně nesnáší bývalé trenéry a hráče, kteří se dali na dráhu expertů komentujících dění ve fotbale. "Něco tak hloupého bych já nikdy dělat nemohl," prozradil v rozhovoru pro list New Statesman.

 

Mezi nejznámější experty v součastnosti patří například bývalí angličtí reprezentanti Gary Lineker, John Barnes, Alan Hansen, Phil Thomson, Lee Dixon, bývalý skotský kanonýr Andy Gray nebo Graham Taylor, který kdysi trénoval anglickou reprezentaci. Ti všichni se tak stali terčem Fergusonova výsměchu. Pracují pro noviny, rozhlasové a televizní stanice v roli komentátorů a média se o ně doslova přetahují. Všichni, včetně Taylora, mají za sebou vynikající a dlouhou hráčskou minulost. 

Svoji zášť Ferguson prozradil v odpovědi na otázku, zda po konci trenérské kariéry, o němž už několik měsíců mluví, by se stal komentátorem. "Ani náhodou. Někteří z bývalých hráčů a koučů jsou děsiví a když ty kecálisty slyším, naskakuje mi husí kůže. Dělat něco takového je ostuda. Sedí si v teple někde ve studiu a kritizují své bývalé spoluhráče a kolegy. Proč? Jen aby byli vidět a slyšet, nic jiného než ego v tom není."

Zkušený trenér je pověstný nechutí poskytovat rozhovory a komunikovat s médii. "Na tiskové konference chodím jen z donucení," přiznává Fergie. Povinnost musí plnit v Lize Mistrů, v Premier League se novinářům vyhýbá jak čert kříže. Dokonce je s reportéry ze stanice Sky Sports je na válečné stezce a vůbec nemluví ani s novináři z BBC. Státní BBC totiž před čtyřmi lety odvysílala nelichotivou reportáž o jeho synovi Jasonovi, který působil jako hráčský agent a otec se rozzuřil. A zuří do dnes.

Štáby Sky Sports občas urazí v přímém přenosu nebo si na sportovním kanálu vybije zlost jinak. Zhruba před měsícem nařkl jeho vedení z toho, že úmyslně hýbe s časy přímých přenosů tak, aby soupeř měl víc času na odpočinek. Po prohře s Liverpoolem se vzteky neznal. "Možná by mu měl někdo říct, že Sky Sports do anglické ligy nalévá miliardy liber za přenosová práva a že se tak přispívá i na platy všech jeho úžasně placených oveček," rýpnul si nedávno do Fergusona list The Times.

"Když se trenér rozhodl, že nám rozhovor neposkytne, nedá se nic dělat a nijak nás to netrápí. Trenéři by si měli uvědomit, že svoje názory neříkají nám, ale pouze naším prostřednictvím divákům a fanouškům, kteří zápasy jejich týmů sledují," vzkazuje Sky Sports v oficiálním prohlášení.

Na podporu Fergusona a jeho postoje k médiím vystoupil Roy Keane, bývalý hráč United, který donedávna trénoval Sunderland. "Jednou jsem komentoval zápas pro televizi a vím, že to už nikdy neudělám. To je lepší jít k zubařovi. Fergusonovi rozumím. Stoupnout si před kamery bych šel jedině, když bych neměl co do pusy. Televizní experty bych nenechal ani vyvenčit svého psa!"

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.