Manchester United – FC Porto 2:2

Old Trafford bol dnes svedkom ďalšieho nervy drásajúceho zápasu. Tentokrát už ale nie s tak priaznivým koncom ako v nedeľu s Villans …

Do dnešného zápasu spravil SAF pár zmien oproti zápasu s Aston Villou. Návrat do zostavy sme mohli zaznamenať predovšetkým od Wayna Rooneyho a Nemanju Vidica. V základe sa objavili aj Park Ji Sung, ktorý do  zápasu s Aston Villou nezasiahol, naopak SAF postavil našu hru na tak trocha netypickej zostave na jedného útočníka a Carlos Tevez tak zostal len na lavičke náhradníkov.

Prvý polčas začal aktivitou našich hráčov, keď preukazovali predovšetkým výborný pohyb, no opraty zápasu mohli už na začiatku polčasu držať vo svojich rukách hráči FC Porto, keď sa v 4. minúte nečakane presadil Rodriguez a takmer ihneď upravil na 1:0 z pohľadu portských drakov. Naši hráči sa po vstrelenom góle odhodlali k väčšej aktivite z čoho pramenila predovšetkým nebezpečná hlavička Ronalda, ktorú brankár hostí so šťastím vyrazil na roh. Už o pár minút ale prišlo vyrovnanie. A to po fatálnej chybe v rozohrávke FC Porto. Alves poslal malú domov na brankára Heltona, prihrávku ale vystihol Wayne Rooney a loptu bezpečne umiestnil medzi tri tyče Heltonovej brány. Písala sa 15. minúta. Do konca polčasu ešte prišli nebezpečné hlavičky Fernanda, či Raula Meirelesa, no nič vzrušujúcejšie sa už neudialo.

Druhý polčas pokračoval v podobnom duchu ako ten prvý a hralo sa od brány k bráne. Prvú príležitosť si vypracoval Ronaldo, no jeho strela postrádala potrebnú razanciu. už v 58. minúte prišlo prvé striedanie z našej strany, ihrisko opustil Park a na jeho miesto prišiel kapitán Ryan Giigs. hneď nato prišiel rohový kop pre naše mužstvo, ktorý zahrával práve Ryan Giggs, nadýchaním centrom našiel Nemanju Vidica a ten mal obrovskú smolu, že brankár jeho vynikajúcu hlavičku dokázal vyraziť. Ďalšiu príležitosť mal v 68. minúte Lisandro, no VDS loptu končekmi prstov vyrazil. O minútu neskôr pálil Ronaldo, no jeho strela skončila len v náručí brankára FC Porto. V 73. minúte prišiel rad na ďalšie striedania. Scholesa nahradil Tevez a Evansa Gary Neville. Blížil sa záver zápasu a s ním aj nervozita na strane našich hráčov. Gól na 2:1 mohol zariadiť strelec prvého gólu Rooney, no dobre načasovaný center Nevilla minul len o niekoľko centimetrov. Napokon sme sa predsa len dočkali. Po autovom vhadzovaní Garyho Nevilla sa lopta dostala až k Tevezovi a ten nekompromisnou hlavičkou prekonal Heltona. Opäť sa teda ukázal obrovský cit nášho BOSSA pre výber hráčov. Neuplynuli však hádam ani dve minúty a Old Trafford zažil ďalší šok. Mariano ostal nepokrytý našími obrancami a razom bolo vyrovnané. Z tohto šoku sme sa už spamätať nedokázali a zápas tak skončil remízou 2:2. Výrazne sme si tak skomplikovali postup do semifinále CHL.

Zostavy:

Manchester United – FC Porto 2:2 (1:1) (Wayne Rooney 15′, Carlos Tevez 85′ – Cristian Rodriguez 4′, Mariano 88′)

Man Utd: Van der Sar – Evra, Evans (Neville 72′), Vidić, O’Shea – Park (Giggs 58′), Scholes (Tevez 72′), Carrick, Fletcher, Ronaldo – Rooney

FC Porto: Helton – Cissokho, Bruno Alves, Rolando, Sapunaru – Raul Meireles (Costa 80′ [Madrid 93′]), Fernando, Lucho – Rodriguez (Mariano 80′), Hulk, Lisandro