Man United – Aston Villa 3:2

Kto by to bol pred zápasom povedal, že zápas rozhodne 17-ročný mladík, ktorý si zároveň pripíše svoj prvý štart za prvý tím United? Neskutočné sa ale stalo skutočnosťou a po jeho góle z 93. minúty sa tak môžeme radovať z hádam najdôležitejšieho gólu v tejto sezóne. VIVA Federico !!!

Z dôvodov viacerých zranení našich kľúčových hráčov a rôznych trestov sa v dnešnom stretnutí nemohli predstaviť viaceré opory tímu. Straty v podobe Rooneyho, Ferdinanda, Vidica, Berbatova, Andersona či Scholesa predznamenávali, že rozhodne nepôjde o ľahký zápas. Do základnej zostavy sa vrátil Gary Neville, ktorý nastúpil na pravom kraji obrany a vzhľadom k obrovskej maródke našej obrany sa v strede predstavili Sheasy a Evans, na ľavom kraji sme mohli ako zvyčajne vidieť Patrica Evru. Dirigentskú taktovku mužstva mala preberať dvojica Fletcher a hlavne Carrick, na kraji dostal príležitosť Nani a v útoku sa popri Tevezovi nečakane postavil Ryan Giggs.

Zápas sme začali vskutku naozaj biedne a naoko to vyzeralo, akoby sa hráči ešte stále nespamätali z predchádzajúcej porážky z Fulhamom. Hra bez pohybu s nakopávanými loptami nemohla viesť k úspechu. Avšak aj napriek tomu sa nám podarilo vybojovať nepriamy kop, ktorého exekútorom bol Cristiano ronaldo a z výhodnej pozície nezaváhal. 1:0 pre United. Písala sa 14. minúta. Po vstrelenom góle sme akoby zaspali čo vo svoj prospech začala využívať Aston Villa a nepríjemnými centrami na Johna Carewa robila problémy našej obrane. Tá pôsobila strašne neistým dojmom a už v 30. minúte prišla odpoveď Villans. Presný center do stredu pokutového územia poslal Gareth Barry, ktorý našiel Carewa a bolo vyrovnané. 1:1. Následne prišli nejasné náznaky našich hráčov vstreliť vedúci gól, no mäkká hlavička Ronalda ani Carrickova ďalekonosná strela k úpechu neviedli.

Druhá polovica zápasu začala v podobnom duchu ako tá prvá. Už v 58. minúte zažili diváci na Old Trafford obrovský šok. Z pravej strany centroval strelec prvého gólu Villans Carew, ktorý našiel Agbonlahora a ten upravil na 2:1. Reakcia Sira Alexa Fergusona na tento nepriaznivý stav na seba nenechala dlho čakať. Už v 70. minúte poslal do hry 17-ročného Federica Machedu, pre ktorého to bol prvý štart v seniorskom tíme United. Desať minút do konca sme sa začali čoraz intenzívnejšie tlačiť smerom do pokutového územia, čo nám prinieslo gólový efekt. Po dlhom autovom vhadzovaní si loptu sklepol Ronaldo a svojou slabšou nohou poslal loptu k vzdialenejšej tyči Brada Friedela. Posledné minúty prežívala celá Stretford End postojačky povzbudzujúc domácich futbalistov. Blízko strelenia gólu bol Darren Fletcher, no jeho nádejnú strelu vyrazil brankár hostí na rohový kop. V záverečných minútach sa na ihrisko dostal Danny Wellbeck, ktorý nahradil vyčerpaného Carlosa Teveza. Do konca zápasu zostávalo ešte nastavených päť minút, no vtedy ešte nikto netušil, čo sa bude diať o 2 minúty neskôr. V 93. minúte sa k lopte dostal striedajúci Federico Macheda, pohybom oklamal obrancu súpera a nádhernou točenou strelou k ľavej žrdi upravil na 3:2. Old Trafford v tomto momente mohol začať oslavovať. Po nepríliš podarenom výkone, no zato s obrovskou vôľou po víťazstve sme napokon dokázali byť úspešní a opäť sme sa tak dostali na čelo tabuľky. :-))))

Man Utd: Van der Sar – Neville, O’Shea, Evans, Evra – Nani (Macheda 59′), Carrick, Fletcher, Ronaldo – Giggs, Tevez (Wellbeck 88′)

Aston Villa: Friedel – Young, Cuellar, Davies, Shorey – Milner (Reo-Coker 76′), Petrov, Barry, Young – Carew, Agbonlahor

Manchester United – Aston Villa 3:2 (1:1)
Góly:  Ronaldo 14′ 80′, Macheda 90’+2′ – Carew 30′, Agbonlahor 58′

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic