Rio: Vida se s tím vypořádá

Rio Ferdinand věří, že se Nemanja Vidic dokáže otřepat z utkání s Liverpoolem a vrátí se tak fenomenální, jak ho všichni dobře známe.

 

Rio Ferdinand a Nemanja Vidic tvoří v této sezóně nejuznávanější stoperskou dvojici nejenom v Anglii, ale také v celé Evropě. Nemanja Vidic dokázal, že Sir Alex měl opět při vybítání neznámých hráčů do svého mužstva tu správnou volbu a Vidic byl trefou do černého. Podle některých odborníků dokonce Vidic v této sezóně má lepší formu a hraje lépe než jeho parťák z obrany Rio Ferdinand.

Nemanja Vidic ale udělal v utkání s Liverpoolem, které se hrálo zhruba před dvěma týdny pár chyb, které ovlivnili celé utkání. Nejprve nedokázal zabránit v nájezdu Fernanda Torrese na branku United, kterou španělský útočník s přehledem proměnil a ve druhém poločase se nechal dokonce vyloučit a Manchester United musel dohrávat v deseti a nemohl se naplno zapojit do obratu celého zápasu. Ale jeho parťák Rio Ferdinand věří, že se s tím Vida vypořádá a vyhraje dokonce jednu z nejprestižnějších cen v Premier League.

"Nemanja je tím pravým kandidátem na zisk Hráče roku v Premier League. Vida se zařadil mezi Edwina Van der Sara a Ryana Giggse, kteří dovedli United tam, kde právě jsou," chválí parťáka Rio.

"Všem je jasné, že nemůžeme všechnu vinu ze zápasu s Liverpoolem házet na Vidice, ale i tak myslím, že se s tím Nemanja vypořádá skvěle. Už jen proto, že je to zkušený hráč a neuvěřitelně silný člověk," dodává sebevědomí Vidicovi Rio.

"Individuální trofeje vždy získávají hráči z útoku nebo zálohy, kteří střílejí mnoho branek. V roce 2005 se stala výjimka, když John Terry dovedl tehdy fenomenální Chelsea k triumfu v Premier League a zaslouženě získal trofej nejlepšího hráče roku v Premier League. Já doufám, že tu samou trofej získá letos Nemanja. Zasloužil by si to," usmívá se Ferdinand.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.