Čeká nás reprezentační přestávka

Hráči Manchesteru United tento týden hromadně vyrazí do zahraničí, aby se připojili ke svým reprezentačním týmům k přátelským utkáním, ale i utkáním v kvalifikaci o MS 2010.

Reprezentační přestávka přichází pro Manchester United v pravou chvíli. United totiž prohráli poslední dva ligové zápasy a hodně si ztížili obhajobu za ligovým titulem. V současné době má Manchester na čele tabulky Premier League pouze jeden bod před Liverpoolem, ale má ještě jeden zápas k dobru. Další ligové utkání hráče United čeká v neděli 5. dubna proti Aston Ville na Old Trafford.

Cristiana Ronalda a Luise Naniho čeká ve středu přípravné utkání proti Jihoafrické republice a v sobotu pak kvalifikační utkání proti Švédsku.

Nemanja Vidic a Wayne Rooney jsou suspendováni pro utkání s Aston Villou (stejně tak jako Paul Scholes, takže si budou udržovat zápasovou kondici v reprezentačních týmech Srbska a Anglie. Anglie se nejprve v sobotu představí ve Wembley v přátelském utkání proti Slovensku a ve středu 1. dubna ji čeká kvalifikační zápas proti Ukrajině, rovněž ve Wembley. United budou mít v těchto utkáních tyto zástupce – Ben Foster, Rio Ferdinand a Michael Carrick. Srbsko se v sobotu střetne v kvalifikačním utkání skupiny 7 proti Rumunsku, po tomto utkání se Nemanja Vidic vrací do Carringtonu. V této skupině nastoupí také Patrice Evra, jehož Francii čeká utkání s Litvou.

Někteří hráči Manchesteru United budou muset kvůli reprezentacím cestovat daleko. Carlos Tevez se nachází ve výběru Argentiny pro utkání s Venezuelou a Bolívií, zatímco Brazílie (která je v kvalifikační skupině jeden bod před Argentinou na druhém místě) čekají zápasy proti Ekvádoru a Peru. V brazilské nominaci nechybí záložník Anderson.

Park Ji-Sunga čekají dva zápasy – nejprve v sobotu nastoupí v přátelském utkání proti Iráku, a poté v kvalifikačním zápase proti KLDR.

Dimitar Berbatov doufá, že se stihne uzdravit do zápasu s Aston Villou poté, co se zranil v posledním ligovém utkání proti Fulhamu. Bulharský útočník zmešká kvůli zranění zápasy svého národního týmu proti Irsku a Kypru.

Irsko se nachází spolu s Itálií v čele kvalifikačním skupiny číslo 8. Darrona Gibsona a Johna O’Shea čeká nejprve kvalifikačním utkání proti Bulharsku a poté těžká bitva s Italy na jejich půdě.

Jonny Evans je v nominaci Severního Irska pro kvalifikační zápasy proti Polsku a Slovinsku, zatímco Darren Fletcher bude bojovat se skotskou reprezentací ve skupině 9, v zápasech proti Holandsku a Islandu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.