Darren Fletcher odpovídá na dotazy fanoušků

MUTV dalo nedávno šanci fanouškům Manchesteru United, aby vyzpovídali Darrena Fletchera. Tady jsou jeho odpovědi…

Můžeš popsat, jaký je to pocit, když na Old Trafford vstřelíš branku v důležitém utkání?
Je skvělé vstřelit branku v jakémkoliv utkání, ale je to o trochu speciální, když se podaří vstřelit branku v důležitém utkání, protože se jim přiklání velký význam. Občas mohou nasměrovat tým k titulu, takže skórovat v takových utkání je speciální. Je těžké popsat ten pocit – je to kombinace vzrušení a úlevy, spolu s emocemi, které najednou udeří. Proto občas můžete vidět bláznivé oslavy gólu.

Kdo byl nejlepší záložník, proti kterému si kdy hrál?
Vždycky dávám tu stejnou odpověď – Paul Scholes v tréninku. V posledních letech jsem se hodně zlepšil a to díky tomu, že proti němu hraju každý den v tréninku – jeho ostrost, přihrávky a doteky jsou špičkové kvality a hrát proti němu není vůbec lehké. Jsem rád, že nehraju za jiný tým, který musí hrát proti United, protože bych nechtěl narazit na Scholesyho.

Jak moc se změnil tvůj život poté, co máš dvojčata?
Vše se změnilo k lepšímu. Byla to ta nejlepší věc, která se mi mohla přihodit a užívám si z toho každé minuty. Starat se o dvě dvouleté děti vám pomůže myslet taky na něco jiného než fotbal, což je pro vás občas dobré. Může to být těžká práce, ale jsem rád, že jsem táta a miluju z toho každou minutu.

Jak moc si byl hrdý, když si vedl skotský národní tým poprvé jako kapitán a jak moc s tebou Sir Alex mluví o národním týmu?
Když jsem vedl národní tým (proti Estonsku v květnu roku 2004), byl to ohromný okamžik. Tehdy jsem měl pouze dvacet let, ale necítil jsem, že bych měl na sobě nějaké těžké břemeno. Vychutnával jsem si tuto příležitost. Od té doby jsem několikrát vedl tým jako kapitán a je to něco, co si opravdu užívám. Jsem hrdý na každý okamžik, když reprezentuju svojí zemi, ale když jsem kapitán, je to ještě o něco speciální. Před reprezentačními zápasy mi manažer vždy přeje hodně štěstí a samozřejmě, je velký patriot a vždy chce, aby se Skotsku dařilo. Sleduje všechny zápasy a několik jeho blízkých přátel vedli tým jako např. Walter Smith či Alex McLeish, takže má ohledně národního týmu dobré spojení.

Které ze získaných trofejí si vážíš nejvíce a proč?
Myslím si, že to bude můj první ligový titul ze sezóny 2006/2007. Dlouho už jsme Premier League nevyhráli – pro jedno období byl neporažený Arsenal a potom dvakrát po sobě vyhrála Chelsea, takže získat titul zpět bylo skvělé. Odehrál jsem většinu utkání, takže to byl skvělý pocit.

Jak by ses popsal jednou větou?
(přemýšlí) To je těžká otázka. Hráč, který si užívá to, že může hrát za United, a potom se rád vrací ke své rodině. Je to dlouhá věta!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.