Sir Alex Ferguson k utkání s Fulhamem

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson samozřejmě nemohl být spokojen s porážkou na Craven Cottage a zkritizoval rozhodčího za dvě červené karty.

Nejprve byl v 17. minutě utkání vyloučen Paul Scholes poté, co v pokutovém území zabránil rukou gólu, a v závěru utkání jej pak následoval Wayne Rooney, který dostal druhou žlutou kartu za nesportovní chování, když zahodil míč. Manchester nakonec podlehl Fulhamu 2:0. Pro United to byla již druhá po sobě jdoucí porážka a zkušený manažer Sir Alex Ferguson těžko rozdýchává fakt, že jeho tým během osmi dnů ztratil šest bodů.

"Jsem zklamaný. Jsem zklamaný s prvním poločasem, vůbec jsme nezachytili začátek utkání, což nakonec rozhodlo. Ale při vší slušnosti k mému týmu, v druhém poločase reagovali na mé poločasové připomínky a měli jsme smůlu, že jsme z toho nic nevytěžili. Kdyby se nám podařilo vstřelit branku, možná bychom i dokonce vyhráli. Mohli bychom hrát s trpělivostí a disciplínou, ale soupeř hrál dobře", řekl Fergie.

Scholesovo vyloučení bylo podle všeho oprávněné, ale Sir Alex Ferguson má o rozhodnutí rozhodčího pochybnosti, jelikož anglický záložník byl pouze metr vzdálen od Bobbyho Zamory.

"Byl blízko něho, takže byla velká šance, že to nedá, ale to je Phil Dowd, takže co čekáte? V druhém případě musím říct, hodil Rooney míč po rozhodčím? Míč byl hozen přímo na místo, z kterého se měl rozehrávat přímý kop, a byl zasažen rozhodčí? Ne, míč ho nezasáhl. Bylo to hozeno ve vzteku? Ano, protože chtěl hru urychlit, tak to hodil rychle, aby se mohlo co nejdříve pokračovat", uvedl Ferguson.

Pokud Liverpool v dnešním utkání porazí Aston Villu, přiblíží se Manchesteru United pouze na jeden bod, ačkoliv United mají ještě jeden zápas k dobru. Mnoho fanoušků Manchesteru United už se začíná obávat o zisk titulu, ale Sir Alex Ferguson uvádí, že Manchester je stále v dobré pozici.

"Pokud prohrajete zápasy v březnu a dubnu, pak vás to může přijít draho, ale naštěstí ještě stále máme malý náskok", zakončil skotský boss.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.