Fulham FC – Manchester United 2:0

Manchester United si chtěl spravit chuť po porážce od Liverpoolu z minulého týdne, ale bohužel se tak nestalo a Fulham přehrál United 2:0.

Sir Alex udělal oproti zápasu s Liverpoolem hned pět změn v základní sestavě, Jonny Evans nahradil suspendovaného Vidiče, Paul Scholes, Ryan Giggs a Darren Fletcher nastoupili v záloze a v útoku vedle Cristiana Ronalda nastoupil Dimitar Berbatov. Fulham nasadil stejnou sestavu jako proti Boltonu, který dokázali porazit, ale také prohrát s United v FA Cupu před čtrnácti dny vysoko 4:0.

Clint Dempsey byl hlavním otazníkem, jestli nastoupí, ale nakonec se dokázal dát dopořádku a zařídil první střelu v zápase, daleko vedle brány United. Ti zahrozili po Berbatovově hlavičce těsně nad.

V 18. minutě přišel jeden z rozhodujících okamžiků zápasu. Park Ji-sung nepřesně přihrával a Fulham z protiútoku vybojoval rohový kop, po kterém dostal Paul Scholes červenou kartu a United z penalty gól. Van der Sar předvedl dobrý zákrok, bohužel pouze k Zamorovi, který hlavou usměrňoval míč do sítě, ale Paul Scholes reflexivně odpálil míč rukama. Rozhodčí nařídil penaltu a neměl jinou možnost než Scholese vyloučit. Danny Murphy pokutový kop proměnil – 1:0.

Tento moment přinesl Fulhamu "přesilovku". Hra se odvíjela jasně v jejich režii. United byli jako opaření, nic se jim nedařilo a poločasový hvizd byl pro ně určitě vysvobozením. Sir Alex měl určitě svým svěřencům co sdělit, na hřiště se vrátili o dost dříve než hráči Fulhamu. Wayne Rooney nahradil Dimitara Berbatova v útoku. United začali aktivně. Parkova střela minula břevno, mohl vstřelit svůj třetí gól ze tří zápasu na Craven Cottage. Ronaldova hlavička po centru Fletchera, navzdory její síle, dopadla podobně.

Méně působivý byl Ronaldův výpad na střelce branky Murphyho. Dowd neváhal a vytáhl žlutou kartu. Navzdory minulým nepřesvědčívým výkonům proti United, byl dnes Mark Schwarzer v dobré formě a zneškodnil několik dobrých příležitostí Manchesteru. To nejlepší přišlo, když vychytal Parka a po něm dorážku Rooneyho.

Sir Alex se snažil s nepříznivým stavem něco udělat, když poslal do hry Teveze místo O´Shea. Jasně tím posílil útok a United dostali Fulham pod tlak. Fulham na to reagoval hned třemi změnami, první z nich, Olivier Dacourt, byl poté faulován Rooneym, který dostal svou první žlutou kartu. Deset minut poté mohl Carlos Tevez vyrovnat, bohužel jeho hlavička skončila na špatné straně tyče.

Druhý gól Fulhamu vstřelil další střídající hráč, Zoltan Gera, v 87. minutě.  Gera předvedl krásný akrobatický volej, van der Sar neměl proti této střele šanci – 2:0. Tento nepovedený zápas dokončil Rooney, kterému povolily nervy a odhodil zuřivě míč. Rozhodčí mu za to ukázal oprávněně druhou žlutou kartu a Rooney tak odešel o něco dříve do sprch.

Sestavy:

Manchester United: Van der Sar, O’Shea (Tevez), Evans, Ferdinand, Evra, Ronaldo, Fletcher, Scholes, Park, Giggs, Berbatov (Rooney)

Fulham: Schwarzer, Pantsil, Hughes, Hangeland, Konchesky, Dempsey (Gera), Murphy (Dacourt), Etuhu, Davies, Johnson, Zamora (Kamora)

Manchester United: Evans, Ronaldo, Rooney

Fulham: Paintsil, Dempsey