Gary Neville se vrací do sestavy United

Fanoušci Manchesteru United by se v dnešním utkání proti Fulhamu na Craven Cottage mohli dočkat návratu Garyho Neville do sestavy Rudých ďáblů.

Kapitán Manchesteru United Gary Neville chyběl v posledních deseti utkání anglického týmu, ale nyní už je zdravotně v pořádku a je připraven hrát.

"Gary měl poraněné třísla. Je ale v nominaci na utkání s Fulhamem. Tento týden bez problémů trénoval. Vedl si dobře a doufejme, že ho máme konečně zpátky", řekl Sir Alex Ferguson na páteční předzápasové konferenci.

Gary Neville není ale jediným pravým obráncem, který byl v poslední době mimo hru. Wes Brown od konce října minulého roku odehrál pouze dvě utkání, zatímco mladý brazilský obránce Rafael da Silva si poranil chodidlo v zápase proti Blackburnu Rovers minulý měsíc.

"Rafael je nyní na deseti-denním léčebném kurzu, na kterém byl také Gary, a doufáme, že se koncem příštího týdne zapojí do tréninku. Bohužel, Wes ještě nedosáhl ani tohoto stupně", dodal skotský boss.

Manchester United je jinak kompletní, když nepočítáme dlouhodobou absenci Owena Hargreavese. Místo distancovaného Nemanja Vidice by měl zaskočit Jonny Evans. Vidic totiž v minulém ligovém utkání proti Liverpoolu dostal červenou kartu a nyní musí dva zápasy vynechat. Svěřenci Sira Alexe Fergusona doufají, že odčiní potupnou porážku od Liverpoolu z minulého týdne na hřišti, kde neprohráli od roku 1964.

"Několik týdnů jsem musel poslouchat samou chválu a komplimenty, jak je náš tým skvělý, ale já jsem neustále poukazoval na to, že liga je velmi těžká. Myslím si, že výsledek ze zápasu s Liverpoolem byl tohoto jasným příkladem. Svým způsobem si myslím, že nám to pomůže, protože jsme si všichni uvědomili, že máme před sebou ještě kus práce. Musíte se z porážky rychle zotavit. Je důležité mít hráče, kterým věříte a kteří mají schopnosti s tímto něco udělat, a myslím si, že to je náš příklad. Fulham představuje výzvu. Roy zde odvádí skvělou práci a v této sezóně se jim daří. Jeho zkušenosti a znalost hry zformovala jiný Fulham a myslím si, že to bude velmi těžké utkání. Ale přesně toto na své cestě očekáváte a snad se nám podaří dostat zpátky na vítěznou vlnu", zakončil Fergie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.