Sir Alex Ferguson k losu LM

Sir Alex Ferguson je spokojen s dnešním losem Ligy Mistrů, který přiřadil Manchesteru United ve čtvrtfinále soutěže FC Porto.

První zápas se bude hrát na Old Trafford v úterý 7. dubna, odveta se pak bude hrát o týden později, konkrétně ve středu 15. dubna.

"Je to pro nás dobrý los. Občas přemýšlíte, zda-li je dobré hrát první utkání doma nebo venku, ale toto je vyrovnaná soutěž a žádné indikátory nenaznačují, co je lepší. Jediná věc, v kterou doufáte, je to, že na domácím hřišti nedostane branku", řekl Sir Alex Ferguson pro manutd.com.

Zápas bude mít speciální příchuť i pro některé hráče Manchesteru United – například Cristiano Ronaldo a Luis Nani v minulosti hráli za konkurenční Sporting Lisabon, zatímco Anderson v minulosti hrál právě za FC Porto.

"Už kdysi jsme se s Portem utkali a samozřejmě k němu máme velký respekt, stejně tak jako k dalším portugalským týmům. V klubu máme velký portugalský vliv – nejprve přišel Carlos Queiroz, poté Cristiano a Nani. Takže s portugalským fotbalem máme zkušenosti. S losem jsme spokojeni a už se na tento zápas moc těšíme", zakončil Sir Alex Ferguson.

"Myslím si, že s losem můžeme být spokojeni, ale neznamená to, že se automaticky kvalifikujeme dále. Kdyby mělo být vše dokonalé, tak by podle mě Sir Alex preferoval odehrát první zápas venku, než na domácím hřišti, ale los je prostě takový a my jsme z něho vytěžili maximum. K Portu máme velký respekt a určitě to nebudou lehká utkání, to ať si nikdo nemyslí, že to bude lehké", uvedl Ken Ramsden, sekretář Manchesteru United, který reprezentoval anglický tým přímo ve švýcarském Nyonu při losování.

Manchester United bude určitě chtít Portu vrátit vyřazení z Ligy Mistrů z roku 2004.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.