Kuszczak: Stále jsem potřebný

Tomasz Kuszczak zdůraznil, že nemá zájem na přestupu do Zenitu Petrohrad, jelikož věří, že stále může vyhrát bitvu s Benem Fosterem a Edwinem Van der Sarem a stát se tak brankářskou jedničkou.

Ben Foster dostal příležitost ve finále Carling Cupu proti Tottenhamu, kde předvedl úžasný výkon a dotáhl Manchester United k zisku této trofeje. Anglický brankář tak přesvědčil o svých kvalitách manažera Sira Alexe Fergusona, který jej teď pravidelně nasazuje do pozice brankářské dvojky. Na polského brankáře Tomasze Kuszczaka tak zbývá místo pouze na tribuně. To dokonce vedlo ke spekulacím, podle kterých má o bývalého brankáře West Bromwiche zájem ruský klub Zenit Petrohrad. 27letý Kuszczak ale zatím nikam přestupovat nechce a chce zůstat na Old Trafford do té doby, dokud jej Sir Alex Ferguson bude chtít.

"Odkud nabídka? Z Ruska? Vidíte, už jsme o tom napsali. Můžu říct k tomu jen to, že v poslední době jsem měl několik nabídek jak z anglických týmů, tak i z dalších evropských klubů. Něco se děje, ale nemohu vám odhalit více detailů", řekl Kuszczak.

Kuszczak ujasnil, že za rezervní tým chytal jenom proto, aby si zlepšil fyzičku po zranění nohy.

"Za rezervu jsem chytal jenom ve čtvrtek v utkání proti Liverpoolu, protože manažer chtěl vidět, jestli jsem připraven na zápasy. V sezóně jsem odchytal sedm zápasů, on jenom šest. Třikrát jsem teď nebyl na lavičce náhradníků, to znamená, že jsem mimo první tým? Blbost. Protože když teď budu dvakrát na lavičce náhradníků, napíšete, že mám blízko do prvního týmu? Foster a já spolu soupeříme a každý dostává šanci. Samozřejmě, že jsem mluvil se Sirem Alexem Fergusonem. Řekl mi, že mě potřebuje a že je spokojen s pokrokem, který jsem udělal. Ale dodal, že mi nemůže zajistit pozici, to si musím získat sám. To stejné platí pro Fostera. Poslední dva roky jsem se snažil být brankářská jednička, ale zatím bez úspěchu. Ale ne kvůli tomu, že jsem ve slabé formě, ale kvůli tomu, že Van der Sar prostě chytá úžasně. Nedávno jsem navíc podepsal novou smlouvu a vy mi říkáte, že teď odejdu. Nikdo v klubu mi nedává najevo, že jsem nepotřebný. Přestupové okno už je zavřené. Až se o letních prázdninách vrátím z dovolené, sednu si se Sirem Alexem Fergusonem a rozhodneme, co je pro mě nejlepší. Jeho názor je nejdůležitější", dodal polský brankář.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.