Rio Ferdinand o nepovedeném utkání

Pro Rio Ferdinanda byla porážka od Liverpoolu samozřejmě velmi nepříjemná a anglický obránce uvádí, kde se zápas definitivně zlomil.

Do konce utkání zbývá 15 minut, Manchester United tlačí soupeře a snaží se vstřelit vyrovnávající branku. Místo toho ale Nemanja Vidic fauluje Stevena Gerrarda a je vyloučen. Z následného přímého kopu přidává Fabio Aurelio třetí, rozhodující branku utkání.

"Pro oba týmy to byl velmi nervózní začátek, ale dostali jsme se do vedení a začali jsme se dostávat do zápasu. I když jsme prohrávali 1:2, do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a Carlos Tevez měl poloviční šanci na vstřelení branky. Ale vyloučení a třetí obdržená branka přišli v kritickém okamžiku. Myslel jsem si, že rozhodnutí rozhodčího vyloučit Vidu bylo diskutabilní, jelikož jsem se mohl dostat na něho a krýt ho", řekl Ferdinand pro MUTV.

Dalším zlomovým okamžikem v utkání bylo možná to, když se Manchester United dostal po penaltě Ronalda do vedení a následná chyba Nemanji Vidice Fernandu Torresovi příležitost chytit se a vrátit se do zápasu. Ale Ferdinand odmítá házet vinu na svého parťáka z obrany.

"Vida je v této sezóně jedním z hráčů, kteří předvádí stabilně skvělé výkony, a každý má nárok na chybu, takže to nebudeme házet na něho", řekl anglický obránce.

Ferdinandovi se dokonce podařilo z nepovedeného zápasu si odnést pozitiva.

"Prohrát jakékoliv utkání je zklamáním, když prohrajete s jedním z vašich největších rivalů, je to o to horší, když se to ještě sečte s výsledkem dnešního zápasu. Ale musíme si z toho odnést pozitiva. Toto utkání z nás vytrhne každé podvědomé uspokojení, které zde možná panovalo. Dneska jsme dostali velkou facku, a pokud nebudeme tvrdě pracovat a nebudeme táhnout za jeden provaz, potom nemůžeme čekat dobré výsledky. Nyní máme čas na to, abychom se dali dokupy a obrátili naši mysl na utkání s Fulhamem příští týden", zakončil zkušený obránce.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.