Manchester United – Scousers 1:4

Absolútne zahanbujúci, nezvládnutý zápas. Tak asi takto by sa dalo opísať to, čo sa dnes na Old Trafford dialo. Dostať na domácom ihrisku štyri góly od najnenávidenejšieho súpera je veľké sústo aj pre mňa …

Bol to zápas, od ktorého sme si všetci veľa sľubovali, mal to byť zápas, ktorým by sme definitívne vyradili Liverpool z boja o titul. Opak bol však pravdou a nás to opäť pevne pripútalo k zemi, dokazujúc, že ešte stále nie je koniec a že o značný náskok ešte môžeme prísť. Veľmi ťažko sa mi hľadali slová po tomto zahanbujúcom výsledku, pretože by som oveľa lepšie znášal trebárs podobnú blamáž od futbalistov Chelsea alebo Arsenalu, každopádne, treba čo najskôr zabudnúť a sústrediť sa na ďalšie zápasy v boji o titul. I keď zabudnúť by mohlo byť oveľa ťažšie, ako by sa mohlo zdať…

SAF spravil oproti zápasu s Interom Miláno pár zaujímavých zmien. Tou prvou bolo nasadenie Carlosa Teveza do základnej zostavy, v ktorej dostal prednosť pred bulharským kanonierom Dimitarom Berbatovom. V strede zálohy po boku Carricka tak trochu nečakane nastúpil Anderson a na ľavom kraji sa nám predstavil kórejský internacionál Park Ji Sung. Zvyšok zostavy zostal oproti zápasu proti Interu Miláno v nezmenenom zložení.

Podobne ako v zápase s Milánom, aj tentokrát sme sa pokúšali čo najskôr otvoriť skóre a prekvapiť tak súpera. Dobrú príležitosť mal Park po prízemnej prihrávke od Cristiana Ronalda. Jeho strela v dobrej pozícii však po zblokovaní Jamiem Carragherom letela len vysoko nad. Po záverečnom tlaku United sa začal k lopte čoraz častejšie dostávať aj hosťujúci Liverpool. Nemalé problémy robili našej obrane dvojica Steven Gerrard a Fernando Torres. Už v 22. minúte ale prišiel prvý gól o ktorý sa postaral náš tím. Park prenikol do pokutového územia, kde ho nedovolene zastavil brankár Jose Reina a odpískanú penaltu bez závahania premenil už tradičný exekútor Cristiano Ronaldo. 1:0 pre United. Odpoveď na seba ale nenechala dlho čakať. Fatálnu chybu si pripísal Nemanja Vidic, keď si nedôrazne pokryl loptu pred dobiehajúcim Torresom, ten ho o ňu pripravil a celkom sám šiel na bránu VDS. Ako sa to celé skončilo snáď všetci veľmi dobre vedia. Po vyrovnávajúcom góle sa zápas začal uberať tak trochu opačným smerom a Liverpool čoraz častejšie kontroloval hru. Aj napriek tomu sme mohli pridať aj ďalší gól. Z poza šestnástky naoko nebezpečne pálil Carrick, jeho strela však gólová nebola. Ešte pred prestávkou sa k sólu vybral kapitán hostí Gerrard, zvládol bežecký minisúboj s Patricom Evrom, prešiel až do pokutového územia, v ktorom už Evra nemal na výber a poslal tohto stredopoliara k zemi. Nariadenú penaltu premenil práve sám faulovaný hráč Steven Gerrard.

Po zmene strán sa Manchester snažil čo najskôr zmazať jednogólové manko a svojím pohybom sa snažil rozhodiť výborne organizovanú obranu súpera. Z ľavej strany poslal na bližšiu žrď strieľaný center Ronaldo, s ktorým mal Reina nečakane veľké problémy a loptu len vyrazil na roh. Na center Andersona naskakoval smoliar zápasu Nemanja Vidic, no jeho hlavička bránu hostí výrazne neohrozila. Liverpool sa v nasledujúcich minútach dostával k lopte naozaj len sporadicky a pokúšal sa prevažne o nebezpečné protiútoky. Z jedného z nich v 63. minúte pálil Lucas Leiva, no jeho strele chýbala potrebná razancia. V 73. minúte sa náš BOSS odhodlal hneď k trojitému striedaniu a ihrisko tak opustili Carrick, Anderson a Park. Ich miesto zaujali Berbatov, Scholes a Ryan Giggs. To sme však ešte nemohli tušiť, čo sa bude na ihrisku diať v nasledujúcich minútach. Najprv po faule na Gerrarda z ihriska vypoklonkoval Nemanja Vidic a hneď na to sa z priameho kopu presadil Alvaro Arbeloa. 1:3 pre Liverpool. Van der Sar na loptu ani len nestihol zareagovať. The Reds mohli 5 minút pred koncom zápasu pridať ďalší gól, no Gerrard, z vyloženej pozície prekopol bránu Edwina van der Sara. V nadstavenom čase sa však predsa len dočkali, keď andrea Dossena pekným oblúčikom prekonal bezmocného VDS.

V ligovej tabuľke sme stále na prvom mieste, no pred druhým Liverpoolom už máme náskok len 4 body.

Man Utd: Van der Sar, O’Shea, Ferdinand, Vidic, Evra, Ronaldo, Carrick (Giggs 74′), Anderson (Scholes 73′), Park (Berbatov 74′), Tevez, Rooney.

Liverpool: Reina, Arbeloa, Carragher, Skrtel, Aurélio, Kuyt, Mascherano, Lucas, Riera (Dossena 67′), Gerrard (El Zhar 90′), Torres (Babel 81′).

Góly: Cristiano Ronaldo 22′, Fernando Torres 28′, Steven Gerrard 43′, Fabio Aurelio 77′, Andrea Dossena 90′