LM: Manchester United – Inter Milán 2:0

Manchester United porazil v odvetném utkání osmifinále Ligy Mistrů na Old Trafford Inter Milán 2:0 a postupuje v soutěži dál.

Manchester nastoupil do utkání s uzdravenými Rio Ferdinandem a Johnem O’Shea. Domácí se hned od začátku pustili do útočení a už ve 4. minutě utkání se jim podařilo skórovat. Po rohovém kopu Ryana Giggse hlavičkoval osamocený Nemanja Vidic přímo do levého horního rohu hostující branky – 1:0. V 15. minutě se dostal ke střele Berbatov, ale Julio Cesar s ní neměl větší problémy. O pět minut později pálil nepřesně po přihrávce Evry Wayne Rooney. Poté ale převzali iniciativu hostující hráči a začali se dostávat do nebezpečných šancí. Nejprve v 28. minutě zahrozil Zlatan Ibrahimovic, když hlavičkou o zem nastřelil břevno Van der Sarovy branky. V 35. minutě pak Van der Sar konečky prstů vyrazil nepříjemný volej Dejana Stakovice. V 40. minutě pak po skvělé přihrávce mladíka Balotelliho nepřesně střílel Ibrahimovic. V závěru poločasu se ještě pokoušeli změnit skóre Maicon a na druhé straně i Rooney, ale do šaten se šlo za stavu 1:0 pro United.

Hned v úvodu druhého poločasu se Inter Milán pustil do útočení a střele Maria Balotelliho chyběl jen kousíček. O dvě minuty později ale domácí Manchester zasadil Interu velkou ránu – na centr Wayna Rooneyho si naběhl Cristiano Ronaldo a zvýšil vedení Red Devils na 2:0. Inter se ale nevzdal a pokoušel se snížit. Blízko branky byl v 59. minutě střídající Brazilec Adriano, který po centru Cambiassa nastřelil tyč branky Van der Sara. Hned v zápětí na druhé straně mohl skórovat Rooney, jehož střelu Cesar vyrazil, a poradil si s nebezpečnou dorážkou Dimitara Berbatova. O pár minut později to byl opět Rooney, který svojí střelou zaměstnal brazilského brankáře. Poté už následovaly pouze zoufalé a nepřesné střely Adriana a Ibrahimovice. V 85. minutě mohli United přidat třetí gól, konkrétně Ronaldo, který střílel z přímého kopu, ale Cesar jeho pokus vyrazil. Závěr utkání si už anglický tým zkušeně pohlídal a po výhře 2:0 zaslouženě postoupil do čtvrtfinále soutěže.