Red Devil vs. Scouser

V tomto speciálním článku si můžete přečíst názor ‚Scousera‘ před duelem Manchester United – Liverpool, který rozhodne o tom, jak se bude vyvíjet další šance obou týmu v cestě za titulem. V článku také naleznete co na současnou situaci říká jeden z ‚našich řad‘.

 

V první části jsem se ptal na současnou situaci v Liverpoolu redaktora s nickem Kubausa, který píše pro Liverpoolsky.net.

Ještě před vánocemi jste byli na prvním místě, ale v součastnosti jste až na třetím se sedmibodovou ztrátou na vedoucí Manchester United. Čím si vysvětluješ váš "zkrat"?

  Těžko říct. Každý klub v Premier League i jinde má v sezóně nějaké slabší období. Nás se to bohužel drželo déle, ale teď už věříme, že jsme se z krize dostali. Možná bych si to vysvětlil i současným manažerem. Už je to pro hráče asi stereotyp, a tak s postupem času polevují. Jenže Benitéz má samozřejmě i své klady. Například v Lize Mistrů si libuje.

  V létě k vám přestoupil Robbie Keane a prohlásil, že to pro něj byl vytoužený přestup a Liverpool doslova miluje, ale jenom o půl roku později se vrátil zpět do Tottenhamu. Jak si vysvětluješ jeho překvapivý odchod?

  Jeho výsledky nedosahovali předpokladů, když přicházel. I díky tomu ho fanoušci asi neměli tolik v oblibě jak by očekával. Navíc nedostával moc příležitostí, a tak se raději vrátil zpět, aby si zahrál. Jeho dětský sen se mu aspoň trochu splnil, a tak ho to na Anfield Road už toli nedrželo. Nicméně i tak je Liverpool určitě jeho milovaným klubem.

  Manchester United šlape jako hodinky. V Premier League je první s velikým náskokem, v FA Cupu se dnes dostal do semifinále, vyhrál Carling Cup a v Champions League je také na dobré cestě. Myslíš, že je ještě možnost ho v letošní sezóně překonat?

Možnost je vždycky. Ale bude to hodně hodně těžké. Myslím si, že si to už Manchester v lize pohlídá. Ale na jiných frontách to tak jednoduché nebude. V Lize Mistrů bych u vás šance viděl nejnižší. V FA Cupu jste na dobé cestě za titulem. Nicméně může se stát, že se dostanete ještě do krize a závěr sezóny ještě může být zajímavý.

  Rafael Benítez je stále přesvědčen, že Liverpool je na dobré cestě k titulu. Není právě Benítez tou překážkou v cestě za mistrovským titulem?

Já osobně bych angažoval dva trenéry :-). Jednoho pro ligu, třeba Martina O´Neilla nebo Joseho Mourinha, ale zase pro Ligu Mistrů a poháry bych nechal Rafu.

  V Lize Mistrů jste trochu překvapivě porazili Real Madrid na jeho půdě. Bylo by pro tebe jako fanouška Liverpoolu cennější vyhrát Champions League nebo Premier League?

  Na začátku sezóny bych řekl Premier League, protože tu jsme nevyhráli už pěkně dlouho, zatímco Ligu Mistrů před čtyřmi lety. Jenže teď, kdy už moc velká šance na titul v lize není, bych spíš preferoval vrhnout se na Champions League, kde mámě rozhodně vyšší šance. Přeci jenom vyhrát na Santiago Bernabeu, to o něčem svědčí.

  Co říkáš na pravidlo 6+5, když je v Liverpoolu mnoho cizinců zejména z jížních zemí.

  To je úplný nesmysl. Fotbal je pro profesionální hráče zaměstnání. A má zakázánou práci v zahraničí normální člověk? Nemá, takže mě to připadne jako pitomost. Navíc se tím i podle mě zhorší kvalita fotbalu.

  Kdyby jsi si mohl vybrat jakkoukoli věc z Manchesteru United, která by to byla?

 Asi by to byl ten vrátnej, co stejně fandí Liverpoolu, ale tají to, protože by přišel o práci. 🙂 

 

 Ve druhé části si můžete přečíst jak jsem odpovídal Já na otázky, které mi kladl Kubausa.

 

Myslíš si, že za vaším silným obodbím (leden, únor), stál hlavně fantastický výkon gólmana Van der Sara, který neinkasoval neuvěřitelných 1311 minut?

Jasně, hlavně Edwin, ale nesmíme zapomenout ani na skvělou práci stoperů – Ria Ferdinanda, Nemanju Vidice a Jonnyho Evanse, kteří nepouštěli mnoho útočníků k zakončení a když už ano, tak si s nimi poradil fantastický Van der Sar.

Čím si vysvětuješ tak rapidní vzestup formy Manchesteru oproti začátku sezóny? 

Neřekl bych, že jsme na začátku sezóny hráli o něco hůře než nyní, i když mužstvo se muselo seznámit a sehrát s novým hráčem Dimitarem Berbatovem. Ale vzestup přišel i díky tomu, že ostatní soupeři nám ulehčili práci a také tím, že Manchester United měl (má) skvělou formu.

Hodně se mluvilo, mluví a asi i bude mluvit o odchodu klíčového hráče, Cristiana Ronalda. Myslíš si, že opustí Old Trafford a poputuje do Realu Madrid?

Tak toto je opravdu nevypočítatelná věc, protože Real chce asi půlku Man United. Nevím, jestli Ronaldo půjde pryč, on by určitě chtěl a jestli Real nabídne skutečně balík peněz, tak myslím, že se ani Sir Alex nebude bránit jeho odchodu.

  Ještě k přestupům. Prý kdyby odešel Ronaldo, tak by na jeho místo mohl přijít Franck Ribéry. Toho chce ale i Barcelona. Navíc se mluví i o jiných posilách. Jak to vidíš ty?

Jestli Ronaldo odejde, tak Manchester za něj nejspíše dostane hromadu peněz, za které se dají koupit klidně i dva světoví hráči. Vzhledem k tomu, že Giggsovi a Scholesi už není dvacet let, tak bych klidně za pěníze od Realu pořídil nějaké mladé, ale už prověřené mladé angličany. Nabízí se hráči jako Lennon, Agbonlahor, Young a jim podobní. A nákup Riberyho je podle mě naprostá hloupost.

V Manchesteru se mísí mladá se starou krví. Jak dlouho si myslíš, že na Old Trafford zůstanou hráči jako Giggs, Scholes, Neville, Van der Sar nebo třeba manažer Alex Ferguson? 

Giggs mluví o konci kariéry už pár let. Prodloužil smlouvu do roku 2010 a poté už asi s vrcholovým fotbalem skončí. Paul Scholes bude ještě tak 3-4 roky ve službách United. To samé platí i u Garyho Nevilla. U brankářů to je vždy těžší odhadnout, ale počítám také, že tak 1-2 sezóny před sebou má. Fergie mluví o konci už skoro 10 let, takže ono to nebude zas tak žhavé, ale řekl bych, že do pěti let se s námi rozloučí..

Jaké má podle tebe Manchester ambice pro tuto sezónu? Myslíš, že se povede zvítězit ve všech třech zbylých soutěžích?

Ambice má Manchester United vždy nejvyšší. To jest, vyhrát vše co se dá, ale vždy to má velmi těžké. Osobně si myslím, že Premier League už máme skoro v kapse, FA Cup si už snad také pohlídáme a v Lize Mistrů? To člověk nikdy neví, může porazit Inter, ale poté klidně vypadnout s Portem ;-). 

Kdo bude po zbytek sezóny podle tebe vaším největším soupeřem v lize? Budeme to my, Chelsea nebo Aston Villa?

Tak Villans už asi těžko, Chelsea pod novým trenérem může pohrozit, ale nejvetší "nebezpečí" bych čekal od Vás. Jestli se vám podaří nás porazit doma na OT, myslím, že by vás to velmi nakoplo do dalších bojů. 

Kdo si myslíš, že je největším adeptem na vítězství v Lize Mistrů? 

V "Money League" je vždy mnoho favoritů na titul. Z Anglie, Itálie a Španělska to mohou být všechny čtyři kluby, které postoupili do vyřazovacích bojů. Poté třeba Lyon, Bayern atd.. Ale přece jenom žhavými kandidáty jsou podlě mě Barcelona a Manchester United :-).

A na oplátku. Co obdivuješ na Liverpoolu?

To, že je Rafael Benítez tak skvělím spojencem v cestě za obhajobou.. :-))

 

Určitě všichni doufáme, že v sobotním zápase se Scouser’s vyhrajeme a nedopadneme jako v minulém duelu..:

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.