Fulham FC – Manchester United 0:4

Niečo vyše 20 minút odolával Fulham mohutnému náporu Manchesteru United. Potom sa však začal koncert Red Devils a po záverečnom hvizde svietilo na ukazovateli stavu 4:0 v prospech United…

SAF od posledného zápasu s Newcastlom priveľa zmien neurobil. V obrannej štvorici nastúpili zľava Evra, Vidic, Ferdinand a napravo operoval John Oshea. Do stredu zálohy sa postavila dvojica Anderson a Carrick, po krajoch sa o nebezpečné centry mala pokúšať dvojica Fletcher a Park. V útoku dostali prednosť Wayne Rooney a Carlos Tevez. Všetky zmeny však mali výlučne taktický charakter, pretože už v strede budúceho týždňa nás čaká odveta Champions League a cez víkend šláger kola proti Liverpoolu FC.

Začiatok stretnutia však jednoznačne vyznel pre našich hráčov, keď sa už v úvode po prihrávke Rooneyho dostal k zakončeniu Tevez, no jeho bleskovú strelu Mark Schwarzer končekmi prstov vyrazil. V ďalších minútach sa však výrazne lepšie prezentoval práve domáci Fulham. Domáci držali loptu na svojich kopačkách a čoraz častejšie si vytvárali gólové príležitosti. Jednu takú mal v 14. minúte Andrew Johnson, keď musel po jeho lobe a zlom vybehnutí Van der Sara loptu na bránkovej čiare vykopávať Nemanja Vidic. Naša obrana bola v tej chvíli poriadne rozhodená a moli sme byť teda radi, že sme neprehrávali aj vyšším rozdielom. Londýnčania si totižto na ihrisku viedli naozaj skvele a blízko gólu boli hneď o niekoľko minút neskôr. Bol to práve Clint Dempsey, ktorý hlavičkou poriadne preveril nášho brankára.

Nám však stačila jedna podarená akcia k tomu, aby sme ukázali, podľa koho nôt sa dnes bude pískať. V 20. minúte sme zahrávali rohový kop, na dobre rozohraný center v podaní Michaela Carricka naskočil Wayne Rooney ktorý hlavičkou predĺžil na Carlosa Teveza a ten z ťažkého uhlu dokázal prekonať bezmocného Marka Schwarzera. 1:0 z pohľadu United. Manchester motivovaný vstreleným gólom hľadal ďalšie medzery na prekonanie domácej obrany. Efektným no neefektívnym pokusom bol technický oblúk Wayna Rooneyho takmer z polovice ihriska, tá však skončila len na sieti domáceho brankára. Ešte bližšie k druhému vstrelenému gólu sme boli v 31. minúte, kedy sa po akcii vedenej Parkom a jeho následnej prihrávke k zakončeniu dostal opäť Wayne Rooney, no ten z bezprostrednej blízkosti nedokázal trafiť prázdnu bránu domáceho tímu. Oveľa lepšie si však so svojou príležitosťou poradil Carlos Tevez, keď v 35. minúte spoza šestnástky dobre namieril a nádhernou strelou presne pod ľavú hornú žrď Schwarzerovej brány upravil skóre na 2:0. Po tomto góle sme už hádam definitívne zlomili odpor domácich hráčov, ktorí si už vyloženejšie šance vytvoriť nedokázali. Do polčasu ešte prišla pekná prihrávka od Michaela Carricka do pokutového územia na voľného Oshea, ktorého strela síce nepostrádala razanciu, no presnosť jej nepochybne chýbala.

Do druhého polčasu spravil Fergie jednu zmenu. Miesto Ria Ferdinanda nastúpil Jonny Evans. Sotva po piatich minútach druhého polčasu prišiel ďalší úder z kopačiek našich hráčov. Tentoraz bol v centre pozornosti Wayne Rooney, ktorý technickou strelou k tyči po prvýkrát v zápase prekonal brankára domáceho tímu. A razom sme vyhrávali rozdielom triedy. Následne sa už nehralo v tak vysokom tempe, ako tomu bolo za stavu 2:0 a BOSS sa tak odhodlal k dvom striedaniam, ktoré mohli priniesť očakávanú zmenu, mali priniesť viac energie do hry a zároveň pridať minimálne ešte jeden gól do siete Fulhamu. Z hry odstúpili John Oshea a a Wayne Rooney a na ich miesto prišli Richard Eckersley a Danny Wellbeck. Tri góly v sieti Fulhamu nám však dovoľovali celkom bezproblémov kontrolovať hru a hlavne zbytočne neriskovať zranenia. V 65. minúte mohol na hattrick dosiahnuť Carlos Tevez, no jeho ostrú strelu bezproblémov vykryl Mark Schwarzer. 4. gól však na seba nenechal dlho čakať. K individuálnej akcii sa totižto odhodlal Park Ji Sung, ktorý sa vynikajúcim spôsobom zbavil svojho strážcu a dobre mierenou strelou spečatil výsledok zápasu na 4:0.

Vďaka tomuto víťazstvu sme sa prebojovali do semifinále FA Cupu už po 26. krát a sme teda opäť o čosi bližšie od vytúženej trofeje, na ktorú si však predsa len budeme musieť ešte chvíľu počkať. Čaká nás totižto ešte cesta semifinále tejto prestížnej súťaže, ktorej protivníka by sme podľa všetkého mali spoznať už zajtra. V hre sú stále londýnsky Arsenal a Abramovicova Chelsea a tak sa rozhodne máme na čo tešiť. Stretnutia semifinále poháru sa odohrajú 17. a 18. apríla na londýnskom Wembley.

Fulham: Schwarzer – Pantsil, Hangeland, Hughes, Konchesky – Davies, Etuhu, Murphy (Dacourt 57′), Dempsey – Zamora (Gera 67′), Johnson (Kamara 60′)

United: Van der Sar – O’Shea (Eckersley 52′), Ferdinand (Evans 46′), Vidic, Evra – Fletcher, Carrick, Anderson, Park – Rooney (Welbeck 64′), Tevez

Góly:(Carlos Tevez 20’, 35’, Wayne Rooney 50’, Ji-sung Park 81’)

Štadión: Craven Cottage; divákov: 24.662

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPicä Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic