Blatter: Mám podporu Sira Alexe Fergusona

Prezident FIFA Sepp Blatter tvrdí, že má podporu manažera Manchesteru United Sira Alexe Fergusona v navrhovaném pravidlu 6+5, které by omezilo počet cizinců v týmu.

Blatter představil tento návrh už minulý rok, když nejvíce kritizoval týmy anglické Premier League za to, že v jejich týmech nenastupuje dost odchovanců. Když byl tento návrh poprvé představen, očekávalo se, že neprojde, a to kvůli Evropské unii, jelikož mezi členskými státy EU platí volný pohyb pracovních sil. Podle následujících právních rad je ale Blatter přesvědčen o tom, že návrh nakonec vstoupí v platnost, aby narušil nezdravou nadvládu Premier League.

"Nechceme potrestat Premier League. Premier League bude stále dobře organizovaná a to i když budou muset mít více hráčů. Manchester United začal mít více hráčů. Na druhý den měli v základní jedenáctce čtyři. Mluvil jsem s vedením, včetně Sira Alexe Fergusona, který uvedl, že je to dobré řešení, protože to dá příležitost mladým hráčům, ale také to přinese zpátky trochu nákladů. Momentálně se nacházíme v ekonomické krizi. Mám své zájmy, protože Premier League je nejsilnější liga na světě, a pokud to takhle půjde dál, ostatní ligy budou mít velké problémy, aby se Premier League vyrovnaly. Je zde i další faktor. Kde je nějaká konkurence, když dvě třetiny klubů nebo tři čtvrtiny klubů nehrají o vítězství v lize? Hrají o to, aby nesestoupily. Něco je špatně. Proto jsme přišli na kongresu FIFA s řešením. Vždy se tvrdilo, že je to proti evropskému právu, proti svobodnému pohybu pracovníků. Nyní se ale cítím pozitivně – více pozitivně než předtím díky právním radám od odborníků na evropské právo", řekl Sepp Blatter.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.