Newcastle – Manchester United 1:2

Manchester United v 28. kole Premier League získal další tři důležité body na půdě Newcastelu, když zde zvítězil 2:1.

Sir Alex Ferguson udělal oproti finálovému utkání Carling Cupu proti Tottenhamu hned několik změn v základní sestavě. Do sestavy se vrátily opory jako Van der Sar, Vidic, Carrick, či Berbatov s Rooneym. Start do utkání se Manchesteru nepodařil a už v 9. minutě utkání prohrával – Van der Sar neudržel střelu Gutierreze a dorážející Lovenkrands dopravil míč do sítě – 1:0. Skončila tak neprůstřelnost Edwina Van der Sara v Premier League. Ve 12. minutě už mohli domácí vést o dvě branky, ale Obafemi Martins nemířil přesně. O čtyři minuty později se Ronaldo neprosadil střelou z přímého kopu a Rooney následně trefil pouze hradbu těl v černobílých dresech. V 20. minutě se ale hostům podařilo vyrovnat – Wayne Rooney střelou z otočky překonal brankáře Harpera – 1:1. Hned v zápětí se hosté dožadovali pokutového kopu poté, co Berbatov nastřelil ruku obránce Bassonga. V 37. minutě Ronaldo vyslal dobrou přihrávku na Rooney, který se bohužel nedokázal prodrat přes dva obránce domácích. Nemanja Vidic nebezpečně hlavičkoval o dvě minuty později, ale nad. V závěru poločasu ještě Taylor udeřil rukou Ronalda, za což si vysloužil žlutou kartu. Kapitán hostů Rio Ferdinand se ale dožadoval červené karty, za což byl rovněž odměněn žlutou kartou. První poločas, hraný ve svižném tempu, tak skončil remízou 1:1.

V 51. minutě Martins ve výskoku udeřil obránce Vidice loktem do tváře, ale rozhodčí nigerijského útočníka nepotrestal. O chvíli později musel před dotírajícím Lovenkrandsem zasahovat Van der Sar. V 56. minutě se Manchester dostal vedení – obrovskou hrubku udělal domácí Steven Taylor, když chtěl hrudí přihrát míč na brankáře Harpera, ale uklouzl, k míči se dostal Park, přihrál volnému Berbatovovi a ten už dopravil míč do sítě – 1:2. V 70. minutě Harper musel zasahovat proti střele Wayna Rooneyho. Hned v zápětí poslal Gutierrez dobrou přihrávku na Martinse, ale obrana United mu nedala prostor ke střele. O další minutu později musel Harper vyrazit na roh nebezpečnou střelu Berbatova. V 79. minutě po akci Ronalda zkoušel domácího brankáře přelobovat Rooney, ale neuspěl. Poté zkoušel vystřelit Lovenkrands, ale jeho střela byla zblokována, a Van der Sar si s ní bez problémů poradil. Holandský brankář musel opět zasahovat o chvíli později, tentokrát proti střele Martinse. Závěr utkání si už Manchester United pohlídal a zvítězil tak po brankách Rooneyho a Berbatova 2:1.