Exkluzivní rozhovor s Ademem Ljajicem

K anglickému klubu se oficiálně přidá až příští leden, ale srbský mladík Adem Ljajic byl nedávno v Manchesteru United, kde několik dní trénoval se svými budoucími spoluhráči.

17letý Adem Ljajic je považován za jednoho z nejtalentovanějších srbských fotbalistů, za hráče, který má skvělý přehled a inteligenci. Ljajic bude až do příštího ledna oblékat dres Partizanu Bělehrad, ale už nyní bude pravidelně navštěvovat tréninkové centru Carrington, kde budou trenéři Manchesteru United sledovat jeho vývoj. Během své poslední návštěvy Manchesteru Adem Ljajic, za pomocí Zorana Tosice jako překladatele, poskytl rozhovor.

Kdy ses poprvé dozvěděl o zájmu Manchesteru United a jak se těšíš na působení v tomto klubu?
Slyšel jsem, že se poprvé o mě začali zajímat před rokem a půl, což mě velmi potěšilo. Týden jsem trénoval s prvním týmem v Carringtonu, což jsem si opravdu užil, a cítím se velmi šťastný, že jsem hráčem Manchesteru United. Každý z týmu mě skvěle uvítal a už se moc těším, že zde k nim v lednu přidám.

Jak se liší trénink v Manchesteru United od toho v Srbsku?
Kvalita je tady opravdu vysoká, jelikož trénujete se skvělými hráči, ale hlavní rozdíl je v tom, že to je mnohem rychlejší. Užil jsem si to strašně moc a trénovat se špičkovými hráči mi hodně pomůže se zlepšit. Trénovat s týmem mi umožní vidět, jak to tady chodí, takže vím, co mám čekat, až zde potom přijdu. Doufám, že jakmile zde v lednu přijdu, budu hned od začátku součástí prvního týmu.

Co ses zatím dozvěděl od ostatních hráčů?
Jsem velkým obdivovatelem všech hráčů a v každém tréninku se od nich učím nové věci. Snažím se kopírovat to, co dělají oni, a doufám, že se budu zlepšovat.

Pro fanoušky United, kteří tě ještě neviděli v akci, jak by ses popsal sám jako hráč?
(směje se). Myslím si, že jsem na tom dobře technicky, rád dělám kličky a jsem rychlý.
Tosic: Adem je velmi dobrý hráč se skvělými technickými schopnostmi. Rád hraje hned za útočníky nebo na pravé straně zálohy. Hráli jsme spolu v Partizanu zhruba šest měsíců a šlo nám to spolu – já jsem hrál nalevo a on napravo. Ještě bude v Srbsku hrát necelý rok, aby se udržel v praxi, a až se k nám připojí, myslím si, že bude připraven hrát za první mužstvo. A jsem přesvědčen o tom, že jakmile začne hrát za United, fanoušci si ho zamilují.

Ademe, jak moc ti pomohli krajané Nemanja Vidic a Zoran Tosic v klubu?
Byli skvělí. Strávil jsem s nimi hodně času, když jsem byl v Manchesteru, oba mě provedli městem. Může to být těžké, když se stěhujete do nové země a nikoho neznáte a musíte se ještě naučit jazyk, takže je super, že je tady oba mám.
Tosic: Ještě než jsme do Manchesteru United přestoupili, tak nám Vida řekl, že je to tady skvělé místo. Já i Adem jsme věděli, že Manchester je skvělý klub. Od zisku Treblu v roce 1999 jsem byl jejich velkým fanouškem a od té doby jsem v Srbsku sledoval všechny jejich zápasy, pokud jsem mohl. Naše rodiny a kamarádi jsou nadšeni tím, že nás vidí v Manchesteru United a my oba jsme velmi hrdí na to, že jsme tady podepsali smlouvy.

Sir Alex Ferguson vkládá dost důvěry do mladých hráčů. Byl to taky jeden z důvodů, proč si přestoupil do United?
Ljajic: Ano, je to skvělý manažer. Byl jsem velmi nadšený, když jsem se s ním setkal a ačkoliv musel Vida pro nás překládat, vedli jsme skvělý rozhovor. Už se těším na spolupráci s ním.
Tosic: Je to fantastický manažer, který vždy dal šanci mladým hráčům. Mohli jsme vidět, jak do týmu zapracoval Giggsyho, Beckhama, Scholese a Garyho a pomohl jim ve vývoji. Doufáme, že to stejné provede i s námi a pomůže nám se zlepšit.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.