Fergie vyzdvihl hrdinu Bena Fostera

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson vyzdvihl výkon hrdiny Bena Fostera, který v pokutových kopech vychytal střelce Tottenhamu, a zasloužil se tak výraznou měrou o zisk Carling Cupu.

Zápas finále Carling Cupu mezi Manchesterem United a Tottenhamem skončil po 120ti minutách ve Wembley bezbrankovou remízou a o vítězi museli rozhodnout pokutové kopy. Ben Foster, který během utkání předvedl několik kvalitních výkonů, kryl hned první pokutový kop Jamieho O’Hary. Když pak David Bentley minul a Anderson překonal svého krajan Gomese v brance Tottenhamu, mohl Manchester United slavit zisk Carling Cupu.

„Přistoupili k penaltám velmi sebejistě a Ben Foster převedl skvělý zákrok, což nám hodně pomohlo. Abych řekl pravdu, mohli jsme rozhodnout už v základní hrací době, ale to samé by mohl říct i Tottenham. Ve středu budu muset obměnit sestavu, prioritou zůstává Premier League a samozřejmě Liga Mistrů“, řekl Fergie.

Cenu „Muž zápasu“ získal právě anglický brankář Ben Foster, který byl ziskem Carling Cupu nadšen.

„Je to fantastické. Bylo to bláznivé utkání. Posledních 30 minut jsme hráli ve vycházkovém tempu, ale bylo fantastické, že se nám podařilo vyhrát. Trávník se už začínal hodně trhat, ale oba týmy měly stejné podmínky. Dostali nás pod tlak, ale je to skvělé. Jsme Manchester United a chceme vyhrát všechno“, řekl anglický brankář.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.