Wembley: United – Tottenham 4:1 na penalty

Hráči Manchesteru United ve finále Carling Cupu porazili Tottenham až na pokutové kopy 4:1 a přidali do své sbírky další z cenných trofejí.

Manažer Manchester United Sir Alex Ferguson nechal odpočívat některé své klíčové hráče a v základní sestavě dostali příležitost také mladíci jako například Darron Gibson či Danny Welbeck. V brance pak nastoupil Ben Foster. Cristiano Ronaldo v úvodních šesti minutách hned dvakrát otestoval pozornost brazilského brankáře Gomese. Nejprve jej vystrašil střelou z přímého kopu a pak lehkou střelou po pěkné akci s Nanim a Tevezem. Do další šance se dostal Gibson, jehož střela z 25-ti yardů skončila těsně vedle pravého kopu Gomesovy branky. Na druhé straně mohl udeřit Roman Pavlyučenko, před kterým upravil míč do bezpečí obránce Ferdinand. V 24. minutě to byl právě anglický obránce United Ferdinand, který málem otevřel skóre. Po odraženém míči vypálil z voleje a těsně minul horní tyč. Následně se do několika šancí dostali také hráči Tottenhamu, hlavně Aaron Lennon nebezpečnými průniky ohrožoval obranu United, která ale odolala.

První velká šance druhého poločasu přišla po hodině hry – po rohovém kopu Darrona Gibsona se odražený míč dostal k Jonny Evansovi, ten ho napálil, a Carlos Tevez jej tečoval ještě těsně vedle levé tyče. Štěstěna se pak obrátila také na stranu Manchesteru – John O’Shea po svém faulu na Luku Modrice mohl děkovat rozhodčímu za to, že mu neudělil druhou žlutou kartu a nebyl tak vyloučen. Žlutou kartu dostal i Cristiano Ronaldo, který nasimuloval pád po kontaktu s kapitánem „Kohoutů“ Ledley Kingem. V 72. minutě musel Ben Foster vytáhnout pěkný zákrok proti střele Aarona Lennona. Na druhé straně zkoušel rozhodnout utkání střídající Anderson, ale také neuspěl. Největší šance utkání ale přišla v nastaveném čase druhého poločasu – Cristiano Ronaldo se dobře uvolnil, vystřelil a trefil pravou tyč Gomesovy branky.

Zápas tak po 90-ti minutách skončil bez branek a na řadu přišlo prodloužení. V první části stojí za zmínku hlavička Teveze po centru Evry. V druhé části prodloužení pak měli blízko branky nejprve Darren Bent, jehož střelu skvěle nohama vyrazil Foster, na druhé straně pak Patrice Evra pálil těsně nad. A když ani prodloužení nepřineslo vítěze, musely rozhodnout pokutové kopy. Hned v první sérii nejprve uspěl Ryan Giggs u za pomocí tyče, naopak střídající O’Hara neuspěl, Foster jeho pokus kryl. V druhé sérii pak uspěl Tevez a po něm i Corluka. Cristiano Ronaldo pokořil Gomese ve třetí sérii, zatímco David Bentley vůbec netrefil branku anglického brankáře. O výhře 4:1 na pokutové kopy definitivně rozhodl ve čtvrté sérii Brazilec Anderson. Manchester United tak mohl slavit zisk Carling Cupu.