Rozhovor s Rodrigo Possebonem

Mladý brazilský záložník Rodrigo Possebon se už v Manchesteru United zabydlel a zasloužil se o to, že United postoupili v Carling Cupu až do finále. Rodrigo by byl velmi rád, kdyby dostal šanci i ve finále proti Tottenhamu.

Co by pro tebe znamenalo hrát ve Wembley?
Bylo by to úžasné. Splnil by se mi sen. Je to jeden z nejlepších fotbalových stadionů na světě a má velkou historii. Když jsem byl malý, tak jsem se na tento stadion díval v televizi a měl jsem štěstí, že jsem zde zavítal s United v zápase Community Shield. Sice jsem ten den nehrál, ale byl to pro mne velký zážitek a rád bych zde nastoupil ve finále Carling Cupu.

To by bylo skvělé, kdyby si tak zakončil svojí první celou sezónu. Jak sis užil prvních 12 měsíců v United?
Bylo to skvělé. Opravdu to tady mám moc rád a od té doby, co jsem zde přišel, jsem se hodně zlepšil. Už jsem si zvykl na anglický fotbal – přiznávám, že když jsem zde přišel, byla to pro mne velká výzva. V Brazílii je fotbal mnohem pomalejší, tady se hraje o hodně rychleji. Ale už jsem si na to zvykl a ja fantastické, že můžu hrát tady v Anglii.

V čem ses zlepšil od doby, co jsi přišel do Anglie?
Nemůžu vybrat jeden aspekt mé hry. Myslím si, že od doby, co jsem přišel do United, jsem se zlepšil po všech stránkách. Každý den v tomto klubu se toho hodně naučíte, ať už trénujete nebo hrajete zápas. Tady v United je snadné se zlepšit. Je zde hodně hráčů, které obdivuji, ale nesnažím se nikoho kopírovat. Chci hrát svým vlastním způsobem a vyvájet svůj vlastní styl. Všichni záložníci mají velký talent, a když s nimi blíže spolupracuji, pak se zákonitě zlepšuji.

Jak si spokojen se svými výkony?
Jo, jsem spokojený. V každém zápase se snažím hrát dobře a snažím se napravit chyby, které jsem udělal v posledním utkání. Moje výzva je hrát v každém utkání lépe. Bylo pro mne zklamáním, když jsem se zranil v utkání proti Middlesbrough, protože jsem v té době hrál dobře. Ale už jsem to hodil za hlavu a dívám se do budoucnosti. Jsem opět silný a jsem připraven hrát. Manažer mi řekl, že v United dostanu šanci, a mým cílem je hrát co nejlépe vždy, když dostanu šanci. Jsem tady, abych hrál fotbal, a chci ho hrát co nejvíce.

Fanoušci si tě oblíbili. Jak se cítíš, když fanoušci zpívají tvé jméno?
Je to neuvěřitelné. Když fanoušci poprvé začali zpívat chorál, nebyl jsem si jistý, jestli jsem dobře slyšel. Musel jsem poslouchat znovu, abych se ujistil, že jsem slyšel dobře. Byl jsem šťastný, neměl jsem slov. Jsem opravdu rád, že fanoušci o mně zpívají, a když to slyším, tak se snažím hrát ještě lépe.

Pomáhá ti, že jsou s tebou v týmu další Brazilci jako Andersona nebo dvojčata Da Silvové?
Jo, určitě. Je fajn tady mít lidi, kteří mluví stejným jazykem. Přijít do Anglie z Brazílie je velký krok. Všechno je tady jiné, takže mít tady někoho, kdo má podobný životní styl, mi určitě pomohlo. Všichni si pomáháme navzájem.

Když už jsme u Andersona. Mysleli jsme si, že Brazilci jsou dobří ve střílení branek. Proč se mu ještě nepodařilo skórovat?
Anderson, který prochází kolem: Já nevím. Ale na ten den se těším. V současnosti jsem rád, že mohu pomáhat hráčům dobrými přihrávkami a oni už pak dají gól. Ale neznepokojuje mě to. Moje branka přijde. A nezapomeňte, v Moskvě jsem proměnil penaltu, což bylo důležité!
Rodrigo: (směje se). Odpověděl za mě.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.