Manchester United- Inter Milán 0:0

V prvním zápase osmifinálového zápasu Ligy Mistrů Manchester United remizoval na San Siru s Interem Milán 0:0.

Zápas se hrál ve velkém tempě. První poločas jasně dominoval Manchester United, naopak v druhém poločase se zápas vyrovnal a v celkovém součtu jsme branku neviděli.

Zápas začal převahou United. V 5. minutě rozehrával Giggs rohový kop přímo na hlavu Ronalda, který hned vyzkoušel pozornost Cesara.

O tři minuty později bylo zase dusno před brankou Cesara. Z přímého kopu se ukázal aktivní Ronaldo, ale jeho střela tesně minula levou tyč branky Nerazzurri. V 17. minutě měl Manchester United další šanci. Berbatov perfektně nahrál Parkovi, ale ten nedokázal s tímto míčem pořádně zakončit. Kdyby se mu podařilo míč pořádně zastavit, tak by byl sám před Cesarem a určitě by vstřelil branku.

Dvě minuty uběhly a po geniální přihrávce Giggse se v šanci ocitl Berbatov. Bohužel se ještě rozhodl pro přihrávku na Parka, což jeden obránce Interu vystihl. V další šanci se ocitl samotný Giggs, ale na poslední chvíli mu míč ukopl Chivu.

V 21. minutě Evra našel Berbatova, ale jeho hlavička šla vedle. V 27. minutě jsme  viděli obrovskou šanci, kterou měl Giggs. Proti Cesarovi šel sám, ale bohužel z úhlu svou šanci nevyužil.

Manchester United ale stále udával tempo hry. Další šanci měl z přímého kopu Ronaldo, ale míč trefil tyč. Neuběhla ani minuta a opět Ronaldo hlavičkoval. Ani tentokrát to nedopadlo tak, jak si fanoušci United přáli, jelikož hlavička šla těsně vedle.

Po této šanci tempo hry trochu opadlo. Do šancí se chtěli dostávat i hráči Interu, ale van der Sara neohrozili. Poločas tedy skončil 0:0.

Začátek druhého poločasu ovládli hráči Interu. Již v 46. minutě to mohlo být 1:0. Cambiasso našel Adriana,  který ve velké šanci minul branku United. V další šanci Adriana se ukázal O’Shea, který na poslední chvíli zachránil situaci.

Jak je vidět, obraz hry se v druhém poločase změnil. Už jsme neviděli tak dominantní Manchester, jako v poločase prvním.

V 75. minutě měli šanci hráči United. Pěknou individuální akci se ukázal Giggs, ale jeho střelu vyrazil jeden z obránců. O chvíli později zkoušel štěstí i Berbatov, ale jeho střela skončila na boční síti.

V 82. minutě byl blízko brance Esteban Cambiasso, ale jeho střelu chytil van der Sar. O minutu později se na hřiště dostal Wayne Rooney, který nahradil Parka. Bohužel ani ve formě hrající Rooney nedokázal nic změnit. Zápas tedy skončil 0:0.

Inter Mediolan 0:0 Manchester UnitedŽluté karty: Francesco Toldo (42.), Cristian Chivu (57.), Maicon (59.), Ivan Cordoba (90+3.) – Darren Fletcher (71.), Wayne Rooney (88.)