VDS: Chci trofeje, nikoli rekordy

Brankář United Edwin van der Sar mluví o svých hlavních prioritách v této sezóně.

Edwin uvedl, že více než na překonávání rekordů se soustředí na zisk trofejí. Bývalý brankář Ajaxu drží již 14 zápasů čisté konto a již se mu podařilo překonat britský rekord. Ve včerejším zápase dostal Edwin volno a i bez něj nakonec Manchester United po ukázkovém přímém kopu Cristiana Ronalda dokázal zvítězit nad Blackburnem těsným výsledkem 2:1.

V tomto zápase nastoupil v základní sestavě na postu brankáře Tomasz Kuszczak a tak může odpočatý van der Sar dále pokračovat ve své neprůstřelnosti. 38letý brankář připustil, že si je vědom svého rekordu, ale větší přednost dává zisku trofejí.

„ Samozřejmě, ze jsem pyšný, ale když začnete sezónu tak hlavně očekáváte zisk trofejí a o ty se bojuje až do konce. Poslední dobou jsem středem pozornosti, ale nikdy jsem nebyl tím člověkem, který by chtěl být středem zájmu,“ řekl Edwin pro Independent on Sunday.

Občas, když otevřu nějaký časopis tak vidím články typu: „Zbývá 63 minut k překonání rekordu. Toto opravdu nemám rád. Hlavní věcí je vyhrávat zápasy,“ dodal Sar.

United čeká v úterý první zápas osmifinále Ligy Mistrů na půdě Interu Milán a pro bývalého reprezentanta Holandska to bude samozřejmě velká výzva. „ Myslím si, že těžší tým než Inter jsem v této chvíli nemohli dostat. Jestli ale chceme dokázat to co v minulé sezóně, musíme zvítězit i nad takovými týmy jako je například Inter. Velkou roli bude hrát i manažer Interu, Jose Mourinho, který působil v londýnské Chelsea a jistě ví o našem týmu dosti věcí. Doufejme, že nás Inter nepřekvapí, ale znáte Mourinha, vždy má připravené eso v rukávu. Inter má dosti zkušených hráčů, kteří mají mnoho herních zkušeností. V Lize mistrů zbývá posledních 16 týmů. Čeká nás ještě dlouhá cesta, ale my bychom chtěli dokázat přinejmenším to samé jako v minulé sezóně,“ zakončil Edwin.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.