Manchester United – Blackburn 2:1

Manchester United v 26. kole porazil Blackburn 2:1 a zvýšil svůj náskok už na osm bodů.

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson udělal před zápasem několik změn v sestavě. Do branky se postavil Tomasz Kuszczak, v obraně pak nastoupil Jonny Evans. Do útoku se vrátil po zranění Wayne Rooney. Jako první se v 3. minutě zastřeloval Paul Scholes po přihrávce Dimitara Berbatova. V 12. minutě to byl opět Scholes, který pálil po rohovém kopu Naniho, ale opět vedle. V 18. minutě Nani přihrál do střely Patrici Evrovi a ten těsně minul pravou tyč Robinsonovy branky. V 23. minutě se už ale domácí dočkali – Luis Nani vyslal dobrou přihrávku, kterou obránce Nelsen neodkopl, a Wayne Rooney těsně před brankářem upravil míč do sítě – 1:0. O chvíli později se neujala slabá střela Ronalda. Hosté se dostali do první šance až v 32. minutě, zato ale hned skončila brankou. Andre Ooijer vyslal skvěle Roque Santa Cruze, který obešel Ferdinanda i Kuszczaka, a skóroval – 1:1. Skončila tak ligová neprůstřelnost Manchesteru, která trvala 1334 minut. V závěru poločasu sice Jonny Evans hlavičkou skóroval po rohovém kopu Naniho, ale rozhodčí kvůli údajnému faulu branku neuznal. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Hned v úvodu druhého poločasu zahrozil Ronaldo, ale jeho střela šla mimo. V 55. minutě portugalský záložník pronikl do pokutového území, kde sice upadl, ale rozhodčí mu udělil žlutou kartu za simulování. O dvě minuty později se hosté dostali do obrovské šance – střela Pedersena skončila na tyči a dorážející Diouf trefil Kuszczaka. Poté se potvrdilo pořekadlo "Nedáš, dostaneš!". K přímému kopu se postavil Cristiano Ronaldo a míč skončil v rohu Robinsonovy branky – 2:1. Blackburn se už na odpověď po zbytek utkání nezmohl a zápas tak skončil výhrou Manchesteru United 2:1, který tak má na čele náskok už osmi bodů. Liverpool bude dohrávat kolo zítra.