Rezerva: Wigan Athletic – Manchester United 4:5

Naši seniori včera po dobrom výkone dokázali zvíťaziť s Fulhamom, podobný úspech však zaznamenala aj naša rezerva, ktorá si po divokom zápase poradila s Wiganom Athletic 5:4 …

Stretnutie sa hralo vo veľmi svižnom tempe s množstvom gólov a teda, určite sa bolo načo pozerať.

Už úvod zápasu naznačil, akým smerom sa bude uberať celý zápas. V 11. minúte po spolupráci Machedu s Wellbeckom zakončoval tento mladý anglický útočník a brankár domácich nemal najmenšiu šancu na loptu dosiahnuť.

Naši sa však následne akoby uspokojili s dobre sa vyvíjajúcim stavom a pozbytok polčasu sa sústredili prevažne na bránenie, čo bola chyba a bolo teda len otázkou času, kedy padne ďalší gól.

Ten na seba nenechal dlho čakať, pretože už v 33. minúte rozvlnil sieť Bena Amosa poliak Tomasz Cywka, ktorý dokázal dokonale využiť prihrávku svojho spoluhráča Bena Watsona a vyrovnať stav zápasu.

Ešte do prestávky však nastal obrat, ktorý iste nikto neočakával. V nadstavenom čase sa totiž dokázal presadiť ďalší poliak Tomasz Kupisz, ktorý využil zlú koordináciu pohybu Olivera Gilla a poslal Wigan do vedenia.

9. minút po prestávke ešte navyše pridala ďalší gól hlavná postava Wiganu Tomasz Cywka, ktorý razantnou a dobre kopnutou strelou opäť raz prekvapil nášho brankára. O 4. minúty neskôr to už pre našich hráčov vyzeralo zlenedobre, keď po odpískanom pokutovom kope bezpečne premenil Joe Holt a dokonal tak obrat na 4:1. Zdalo sa, že o debakel je postarané.

Avšak v pravý čas ukázali naši hráči správny charakter a po dohovoroch s Ole Gunnarom Solskjaerom sa rozhodli, že budú o výsledok bojovať až do posledného hvizdu hlavného rozhodcu. A úspech na seba nenechal dlho čakať. Už 4 minúty po pokutovom kope Holta znížoval Macheda po akcii Martina, no ako sa ukázalo  to bol ešte len začiatok. O 4 minúty neskôr (67. minúta) úradovala opäť tá istá dvojica, ktorá sa postarala o ďalší zásah a senzačne tak znížila na 3:4. V tej chvíli bol Martin azda najlepším hráčom na ihrisku, čo potvrdil v 69. minúte, keď prihrával Dannymu Wellbeckovi, pre ktorého už nebolo problémom vsietiť svoj druhý gól v tomto zápase. V tom momente teda bolo vyrovnané.

Keď sa už zdalo, že oba tými už v sebe nenájdu síl na naklonenie misky váh na jednu či druhú stranu, lopty sa neujal nikto iný ako hrdina zápasu Lee Martin, ktorý využil zaváhanie domáceho obrancu Petersona a dokonal tak neuveriteľný obrat. Veľký podiel na tomo góle mal hlavne Danny Wellbeck, ktorý ešte chvíľu predtým dokázal vyhrať osobný súboj a vytvoril tak dobrú pozíciu pre svojho spoluhráča.

Koniec zápasu si už naši hráči postrážili a mohli sa tak tešiť z dôležitého víťastva.