Manchester United – Fulham 3:0

Manchester United porazil Fulham v dohrávce 3. kola Premier League hladce 3:0.

Do základní sestavy United se po zranění vrátil Patrice Evra, anglický útočník Wayne Rooney zůstal na lavičce náhradníků, jak už bylo před zápasem avizováno. Manchester svého soupeře hned od začátku zatlačil na jeho polovině, ale k první střele se dostal až v 12. minutě utkání, která za to skončila hned brankou. Carrick zahrál rohový kop přímo na nohu Paula Scholese, který z voleje prostřelil vše, co mu stálo v cestě, i brankáře Schwarzera – 1:0. O pět minut mohlo být vyrovnáno, ale Bobby Zamora po centru Johna Pantsila hlavičkoval těsně vedle branky Van der Sara. O chvíli později došlo ke nedorozumění mezi Schwarzerem a obranou hostů, k míči se dostal Berbatov, ale jeho střelu vykopl z brankové čáry Aaron Hughes. O čtyři minuty později musel Schwarzer likvidovat jedovatou střelu Ronalda z úhlu. V 24. minutě Berbatov dobře uvolnil Teveze, který sice skóroval, ale kvůli ofsajdu branka nemohla být uznána. Hned v zápětí musel hostující brankář vytáhnout na roh hlavičku Berbatova. V 30. minutě se bulharský útočník zaslouženě dočkal branky – John O’Shea zklepl přihrávku Paula Scholese a těsně před brankářem Schwarzerem upravil míč do sítě již zmiňovaný Dimitar Berbatov – 2:0. Bulharský útočník o chvíli později mohl přidat svojí druhou branku v zápětí poté, co jej krásnou přihrávkou uvolnil Tevez, ale tentokrát mířil těsně vedle levé tyče. V 43. minutě dobře vystřelil Scholes, ale australský brankář v brance Fulhamu byl připraven. V nastaveném čase prvního poločasu sice Berbatov po centru Ronalda hlavičkou skóroval, ale kvůli ofsajdu branka nebyla uznána.

První šance druhého poločasu přišla až v 56. minutě, když z otočky pálil Berbatov, ale Schwarzer vytáhl jeho střelu na roh. V 61. minutě se dostal na hřiště Wayne Rooney, když nahradil právě bulharského kanonýra. Rooney stačily dvě minuty pobytu na hřišti, aby skóroval. Do sítě upravil nepovedenou střelu Park Ji-Sunga. V 67. minutě se otřásla neprůstřelnost Edwina Van der Sara, naštěstí pro United Bobby Zamora střílel těsně vedle. Když se v nastaveném čase neujaly střely Cristiana Ronalda a střídajícího Darrona Gibsona, skončilo utkání 3:0. Manchester United tak vede Premier League s náskokem pěti bodů před Liverpoolem. Edwin Van der Sar drží neprůstřelnost už 1302 minut.