Dimitar Berbatov vyzpovídán fanoušky United

MUTV dala nedávno fanouškům United šanci vyzpovídat Dimitara Berbatova, tady jsou jeho odpovědi…

Jakto, že si takový klidný, když máš míč a jsi pod tlakem?
Nevím… prostě takový jsem. Je důležité zůstat plně soustředěný s chladnou hlavou a možná to tak neukazuje vaše emoce. Musíte ukázat, že se zcela soustředíte na hru. Vím, co ve mně vnitřně probíhá v takových momentech v důležitých zápasech, ale nerad ukazuji své emoce. Prostě se soustředím na hru a myslím si, že to funguje.

Co je nejlepší na životě v Manchesteru United?
To je dobrá otázka… nejde to opravdu vysvětlit, pokud to sami nezažijete. Je to největší klub ve městě i na celém světě! Od okamžiku, kdy jsem zde přišel, se mnou každý zacházel opravdu dobře, od hráčů až po personál, který pracuje s týmem. Mám své cíle a sny a toto je to místo, kde si je mohu splnit.

Štve tě, když komentátoři špatně vyslovují tvé jméno? Jsem z Bulharska a vím, jak by tvé jméno mělo být vyslovováno.
Nejsou to jenom komentátoři, kteří špatně vyslovují mé příjmení, ale někteří lidé dokonce špatně vyslovují i mé křestní jméno! Volají na mě Dimitri, což je ruské jméno, ale já jsem Bulhar. Občas mě to opravdu štve, protože mám své jméno opravdu rád, takže musím lidi opravovat. Bylo by dobré, kdyby aspoň jednou komentátoři vyslovili mé jméno dobře.

Co ti chybí nejvíce na rodné zemi?
Nemyslím si, že budu první hráč, který hraje mimo svou rodnou zemi a říká to, ale samozřejmě, že nejvíce mi chybí rodina a přátelé. Někdy je nevidím dokonce několik měsíců. Někdy to může být dost těžké. Ale mimo Bulharsko hraji už přes deset let, takže už jsem si na to zvykl. Vím, že jednoho dne budu zpátky ve své zemi, takže si nestěžuji.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.