Fergie odpovídá hráčům

Před nedávnem jsem vám přinesl článek ve kterém byl vyzpovídán Fergie celebritami a nyní je řada na současných i bývalých hráčích United.

Co považujete za přelom na začátku vaší kariéry v United? Mickey Thomas

Myslím, že těch přelomů bylo několik. Samozřejmě velká práce byla s reorganizací mládežnického týmu, stejně jako v mých předchozích klubech St. Mirrenu a Aberdeenu, vždy jsem věděl, že mládežnický program je velmi důležitý. To byl základ, který jsme prosazovali. Každý týden jsme trénovali v Albert Parku ve Salfordu na umělé trávě. Dále probíhaly schůzky se skauty, abychom je přesně zaměřili na to, co po nich chceme. Ještě si pamatuji jak sem jim tehdy říkal: „ Nechci nejlepšího chlapce v jejich ulici. Chci nejlepšího chlapce v jejich městě“. Mladé hráče jsme se snažili trénovat opravdu pilně a zhruba po roce a půl to začalo přinášet ovoce. Do pozice hlavního skauta jsem obsadil Lesy Kershawa, pro místní skauting a rozvoj mladých hráčů jsem vybral Briana Kidda a pomalu jsme začali tvořit tým. Mezitím jsem se zaměřil na A-tým u kterého jsem cítil, že by potřeboval nějakou změnu, jelikož v týmu bylo několik starších hráčů a tak jsem v roce 1989 koupil pět nových hráčů a prodal jsem 8 hráčů, kterými byli: Paul McGrath, Norman Whiteside, Gordon Strachan, Peter Davenport, Chris Turner , Grame Hogg a zadarmo pak odešli Kevin Moran, Frank Stapleton a Mick Duxbury a začali jsme budovat nový tým.

 Až skončíte u United, pravděpodobně v dalších 20ti letech, přijal byste práci u skotského národního týmu, kdyby byla volná? Denis Law

Ne, nechtěl bych dělat mezinárodní managment. Až tady skončím, myslím, že si zasloužím odpočinek. Pojedu na moji chatu. Až skončím u United, končím definitivně.

Jak jste se cítil po prohraném zápase ve finále skotského poháru proti Celticu v roce 1969, kterému jste podlehly 4-0 a proč jste si při rohu neuhlídal Billyho McNeilla? Paddy Crerand

Oh, to byl můj vůbec nejhorší moment za moji hráčskou kariéru. Rangers proti Celticu ve finále a my prohrajeme 4-0. To bylo utrpení. Byla to můj poslední zápas za Rangers. Dostal jsem za úlohu hlídat si Billyho McNeilla a při jednom z rohů náš střední záložník Ronnie McKinnon pozdě přistoupil k hráči, ten odcentroval a gól byl na světě. Nikdo z nás nedělal práci, kterou měl a tak McNeill mohl bezpečně zakončit. Byla to druhá minuta zápasu a nás to srazilo na kolena. Ale to bylo jen minimum v rámci toho co se stalo později. Góly, které jsme dostali byly opravdu směšné. Později jsem se díval na záznam tohoto zápasu a musím říct, že nejhorším hráčem na hřišti jsem nebyl, tím jsem si jistý. Všechny hráče i fanoušky Rangers tento den šokoval. Byli jsme z toho absolutně špatní. David Smith byl jediný hráč, který hrál dobře.

Co byste chtěl raději- aby United vyhráli dva další evropské poháry a tři jiné tituly nebo, aby Skotsko vyhrálo Světový pohár? David May

Myslím, že se spokojím s dvěma evropskými poháry a třemi dalšími tituly. Skotsko má jejich vlastní problémy.

Co bylo klíčem k vašim úspěchům? Mickey Thomas

Důležitá věc je, že jsem ve správném klubu. Jsem v klubu, kde každý rozumí tomu, že úspěch je důležitý. Každý rok víte jaké výzvy vás čekají, víte jaké jsou vaše cíle. Jakmile jsme poprvé v roce 1993 vyhráli Premier League tak nám to otevřelo dveře do dalších úrovní a od té doby nastal veliký pokrok. Pokrok nebyl jen na fotbalovém hřišti, ale i v lékařském oddělení, sportovní vědě nebo v nových tréninkových areálech… toto všechno nás podporuje.

Můžete mi prosím říct, kdy váš kůň zase zvítězí? Michael Carrick

Sleduj „What A Friend“(Fergieho kůň) na festivale v Cheltenhamu. Je favoritem na vítězství v závodě „Royal Sun Aliance Chase“ 11. března.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.