Derby County – Manchester United 1:4

United postoupili do čtvrtfinále FA Cupu, když rozdrtili Derby v Pride Parku 1:4.

Sir Alex Ferguson udělal hned několik změn oproti poslednímu zápasu s West Hamem, Patrice Evra se vrátil po sedmizápasovém půstu, když se zotavoval ze zranění. Jonny Evans se taktéž dal do pořádku a vytvořil stoperskou dvojici s Riem Ferdinandem.

Ronaldo a Ryan Giggs byli poslání jako útočná dvojice, do brány se postavil tentokrát Ben Foster a ve středu zálohy se objevil Darron Gibson.

Právě Gibson hned v první minutě vystřelil těsně nad břevno Bywaterovy brány, dal tím najevo, jak United budou hrát. Tento zápas se vůbec nedal srovnávat se zápasem na stejném hřišti, dokonce stejní soupeři, akorát před 39 dny, kdy United podlehli v Carling Cupu právě Derby 1:0.

Darren Fletcher ohrozil Bywaterovu bránu, ale ten si se střelou poradil, stejně jako s volejem Park Ji-Sunga o minutu později.

ve 21. minutě jsme viděli ojedinělou akci Roba Hulse, pálil těsně nad břevno.

United ovládali hru, což se jim vyplatilo, po půl hodině hry se prosadil skoro na chlup stejně, jako v minulém měsíci, proti stejnému soupeři, Nani. Míč putoval zleva doprava, od Gibsona, přes Fletchera a Giggse až k Nanimu, který vyslal krásnou střelu za Bywaterova záda, 0:1.

Osm minut před přestávkou jsme se mohli radovat podruhé, jenže gól Cristiana Ronalda po celých 30 sekundách diskuze s pomezním rozhodčím, hlavní rozhodčí pro offside neuznal.

Ale o přestávce to asi málokomu vadilo, protože ještě do přestávky se stihl trefit parádním volejem z okraje pokutového území, Darron Gibson. Trefil míč přímo do pravého spodního rohu brány, 0:2.

Tři minuty po poločase se dočkal i Cristiano Ronaldo. Po rohovém kopu Giggse se prosadil hlavičkou, 0:3.

United byli i nadále nebezpeční, Bywater si nemohl stěžovat na nedostatek práce. Jenže domácí vykřesali jiskřičku naděje, když Addison, po centru Commonse, hlavou snížil na 1:3.

Teale vybídl Fostera k perfektnímu zákroku, který zlikvidoval jeho střelu, ale o čtyři minuty později Danny Welbeck definitivně zhatil naděje domácích na postup.

Fletcher si dvakrát elegantně narazil s Giggsem, nalevo našel Welbecka, který nadherně zakroutil míč a nedal Bywaterovi šanci, 1:4. Byla to jeho třetí trefa za United.

Manchester United tedy zvítězil 4:1 a postupuje do čtvrtfinále FA Cupu.

Sestavy:

Derby County: Bywater, Conolly, Addison, Albrechtsen, Stewart, Barazite (Sterjovski), Savage (Pearson),  Green, Teale, Commons, Hulse (Porter)

Manchester United: Foster, Rafael, Evans, Ferdinand, Evra (O´Shea), Park (Welbeck), Fletcher, Gibson, Nani, Giggs, Ronaldo