Fergie odpovídá celebritám

Manažer United Sir Alex Ferguson odpovídá celebritám na nejrůznější otázky.

Jaký je nejrychlejší hráč s kterým jste spolupracoval? Usain Bolt, atlet

Měli jsme tu hodně rychlých hráčů. Velmi dobrým sprinterem byl Gary Pallister. Myslím, že byl nejlepší v běhu na 100 metrů. Ale rychlost ve fotbalu není o běhu na 100 metrů. Dále musím zmínit hráče jako Kanchelskis, Ronaldo, Giggs, Cole, Paul Parker( ten byl opravdu velmi rychlý), Anderson, Ferdinand, Lee Sharpe byl rychlý, když byl ještě dítě. Paul Ince byl velmi rychlý. A mnoho dalších hráčů, ale jak už jsem říkal tak v běhu na 100 metrů by byl jasným favoritem Gary Pallister, ale, kdyby se nejednalo o běh na 100 metrů tak bych řekl, že nejlepší je Giggs a Kanchelskis.

Měl na Vás trenér amerického fotbalu Vince Lombardi během vaší kariéry nějaký vliv? Ed O´Brien, kytarista Radiohead

 Na moji kariéru neměl žádný vliv, před 10ti lety jsem o něm poprvé četl knížku. Tato kniha mě inspirovala, jelikož jsem si myslel, že čtu sám o sobě. Jmenuje se „When Pride Still Matteres“ ( Když pýcha ještě vadila) a napsal ji David Maraniss. Vše co dokázal, kde začal to vše mělo ozvěny v mém vlastním životě. Když jsem začal pracovat v roli manažera lidé říkali: „ Co k sakru děláš v East Stirlingshite?“. Tehdy jsem říkal: „ Někde přece musíte začít“. Tak jsem požádal o radu mého trenéra z Aberdeenu Ally MacLeoda a on řekl: „ Podívej Alexi, stačí být 2 minuty mimo hru a všichni na tebe zapomenou. Nenech na sebe zapomenout. Když máš šanci pracovat chop se jí“. Když jel Lombardi s manželkou podepsat smlouvu s Green Bay Packers do Wisconsinu tak mimo cestu spadl 4 stopy velký rampouch a manželka mu řekla: „ Co tady nahoře děláme“? Nikdo nikdy neslyšel o Packers, ale pod Lombradim dokázali vyhrát dva Superbowly. Když Lombardi umíral šli se na něj podívat tři bývalí američtí prezidenti, Frank Sinatra… neuvěřitelné. Když čtete co o něm řekli bývalí hráči, uvědomíte si jakou významnou osobou byl.

Jak vysvětlíte skutečnost, že tak velká jména jako Bill Shankly, Matt Busby a George Graham dělilo od sebe několik málo mil? Herold Riley, umělec

Myslím si, že společnosti a prostředí z kterých přišli, ze smyslu loajality a rozhodnutí. Tato pravda se týká obzvláště důlních oblastí. Práce v dolech je pravděpodobně nejvíce zdevastovaná část života v průmyslové historii Velké Británie. Každý kdo vyrůstá v těchto podmínkách se snaží z nich dostat. Tato skutečnost se týkala několika fotbalistů. To samé platí o boxu, mnoho boxerů vyrůstalo v těchto podmínkách.

Zdáte se být předmětem většího spekulovaní a kritiky něž kterýkoli jiný manažer. Simon Le Bon, zpěvák Duran Duran

Myslím si, že je to část práce, když jste manažer Manchesteru United. Netýká se to jen mě. Podívejte například na kritiku Cristiana Ronalda, nejlepšího hráče světa. Odehraje méně vydařený zápas a lidé ho málem chtějí zabít. To samé platilo u Cantony. Dále to vidíte u Garyho Nevilla, který je kritizován za to že je zarytý hráč United. Musíte to prostě přijmout je to část fotbalu. Sir Alex Ferguson jako nejlepší trenér všech dob, je těžké být skromný? Ian Brown, zpěvák Stone Roses Myslím si, že důležitá věc je držet se nohama pevně na zemi. Já mám běžný názor na život. Moji manželku štve když mě někdo oslovuje Sir Alex a ji Lady Cathy. Nikdy jsem nebyl ten typ, který by potřeboval poslíčka, to by bylo pro mě moc snadné.

Kdo je podle Vás nejlepším manažerem v Premier League, který nejlépe dokáže zacházet s financemi ke koupi nových hráčů ? Eamonn Holme, televizní referent

Oh, dobrá otázka. Brucey udělal mnoho dobré práce s jeho financemi…. Martin O´Neill udělal dobře s jeho… Arsene Wenger… Je těžké ohodnotit Arsena, jelikož on vkládá většinu finančních prostředků ke koupi mladých hráčů namísto, aby utrácel za velké hráče. David Moyes využil finance fantasticky.Takže já bych hlasoval pro Moyse, definitivně.

Jaké bylo těžší rozhodnutí- vynechat Jima Leightona v roce 1990 či Ji-sung Parka v loňském finále Ligy Mistrů? Pete Boyle, fanoušek a pěvec chorálů

Ji-sung Park, bezpochyby. Jakmile jsem řekl sestavu, která nastoupí do finálového zápasu, náhradníci se snažili uhájit Parka. Cítil jsem to tak, že když už jste ve finále Ligy Mistrů tak potřebujete někoho kdo může udeřit, dát gól. Kdyby toto dokázal Park splnit, byl by jedním z nejlepších hráčů v týmu. A toto byl důvod proč jsem ho nezapsal na soupisku. Cítil jsem se hrozně, ale po zápase za mnou přišli jeho rodiče, kteří byli opravdu velmi milí.

Jaká byla nejúžasnější věc, kterou jste kdy viděl na tréninku? Dominic Monaghan, herec (Ztraceni, Pán Prstenů)

Neúžasnější věcí je Paul Scholes. Ráno, když hráči chodí na tréninku čůrat na stranu hřiště, snaží se je trefovat do jejich hlav z 40 yardů. On je prostě neuvěřitelný. Před dvěma týdny trefil Johna O´Shea do ramene. Nedávno také trefil Garyho Nevilla přímo do hlavy a ten jej začal honit po celém hřišti.

 Vy jako držitel Řádu brtiského impéria, co byste poradil Ryanu Giggsovi, aby se mohl stát Sirem? Patrick Kielty, komik

Dobrá otázka! Zvlášť, když zvážíte jak hráči anglického ragbyového týmu, když zvítězili ve třech nebo čtyřech zápasech a vyhráli Světový pohár, získali rytířský řád a MBE(Řád britského impéria). Ryan Giggs působí jako hvězda v Premier League již 20 let a stále běhá nahoru a dolů po pomezní čáře. 10krát dokázal vyhrát Premier League, doufám, že tento rok to bude po jedenácté a dvakrát dokázal vyhrát Ligu Mistrů a co dostal, MBE? Myslím, že si zaslouží víc. Ale věřím, že pokud bude stále hrát tak jednou se jistě dočká titulu Sir.

Kdybyste dostal šanci zahrát si ve filmu, s kým by to bylo? Ken Roberty, hráč kulečníku

Kdybych se mohl vrátil do dřívějších dob tak by to byl rozhodně Spencer Tracy. Byl báječný. Dále bych si rád zahrál s Johnem Waynem… každý miloval Johna Wayna. A kdyby si jednalo o nynější dobu tak bych to byl bezpochyby Sean Connery.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.