Fergie opěvuje svůj tým

Manažer Manchesteru United si myslí, že každý tým Premier League závidí klubu z Old Trafford.

Ferguson může být v současné situaci velmi potěšen, nebotˇ jeho svěřenci šlapou doslova jako hodinky a jejich současná pozice v tabulce je velmi lichotivá – dva body náskok nad druhým Liverpoolem a navíc zápas k dobru s týmem z Craven Cottage – Fulhamem. Nnyní čeká United ještě pořádný kus práce v druhé polovině sezony, ale kouč Ferguson se domnívá, že jeho tým má vše potřebné k tomu, aby obhajobu titulu v pohodě zvládl.

,, Lidé se mě někdy ptají, co považuji za svou nejlepší přednost nebo věc, která dělá můj tým takovým, jakým je. No a já odpovídám, že to není jen jedna věc, ale více věcí skloubených dohromady," načal stratég. ,, Vždy vybírám tým, který považuji, že bude pro určitý nebo mimořádný zápas nejlepší a nejvhodnější. Mám skvělé myšlení, vím, kdy nechat koho odpočívat a naopak komu dát šanci v dalším zápase. Můžu Vám dát tak 14 nebo 15 rad, ale tou největší radou je týmová hra a navíc s takovým týmem, jaký mám k dispozici já, se skvěle spolupracuje a jde udělat vše, co chcete. Nic není nemožné. Právě tento tým je faktor, který mě dělá úspěšným," vysvětluje Sir Alex.

,, Každý hraje dobře, ale největší hrůzu jsem pocítil v době, kdy jsme měli hodně hráčů na marodce. Tehdy jsem se strachoval, jestli vůbec budu mít koho postavit!," vyhrkl. ,, Nebylo mi potom dobře, když ten hráč, jenž hrál místo nějakého zraněného fotbalisty, zahrál určitý zápas dobře a já ho potom musel znova posadit na lavici. Samozřejmě, klubu to vyhovuje, protože tím pádem má ve svém týmu hodně kvalitních hráčů, ale naopak trenér to potom nemá moc jednoduché," smutní manažer. 

Kouč také cítí, že se výkony jeho svěřenců výrazně zlepšily od doby, kdy se vrátili z Mistrovství světa klubů v Japonsku. ,, Nyní se nacházíme v části sezony, kdy je pro nás důležitý každý hráč. Ostatně to už známe, nebotˇ jsme zkušení z minulých let. V podobě tohoto týmu jsem dostal obrovský dárek, protože zde mohu nájit vše, co potřebuji. Například, když jsme po příjezdu z Japonska hráli svůj první zápas na hřišti Stoke City, což byl rovněž takový skoro dalo by se říct existenční zápas, tak jsme museli vyhrát a dokázali jsme to, protože se nikdy nevzdáváme a věříme ve vítězství," prozradil Ferguson.

,, Byl to důležitý krok k tomu, abychom se dotali zpět do dobré formy. Potřebovali jsme prostě svůj první zápas po návratu z Japonska vyhrát a to se nám naštěstí podařilo," cení si výhry na Brittania Stadium manažer.  

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.