Rezerva: United – Bolton 2:0

Naša rezerva pokorila smolu, ktorá sa im v poslednom čase lepila na päty v zápasoch na vlastnom štadióne…

Mladí Devils porazili hráčov Boltonu Wanderers 2:0 po góloch Fabia a Frederica Machedu z pokutových kopov.

Začiatok zápasu nevyznel z pohľadu našich mladíkov nijak dobre. Ben Foster musel čeliť početnej spŕške striel na vlastnú bránu a na nedostatok práce sa tak sťažovať nemohol.

Až v 26. minúte ukázali zverenci Ole Gunnara Solskjaera, aký potenciál v nich drieme. Po peknej kombinačnej akcii Machedu a Eckerskeyho, bol práve druhý menovaný, Eckersley faulovaný v pokutovom území a rozhodca tak nariadil pokutový kop. Ten bezpečne premenil Fabio a naši hráči tak získali potrebnú psychickú prevahu a razom ich bolo plné ihrisko.

Hneď na začiatku druhého polčasu, si naši hráči vytvorili tlak čoho výsledkom bol gól Leeho Martina, ktorý však napokon nemohol byť uznaný, pretože rozhodca videl ešte pred tým faul na jedného z hráčov Wanderers.

O niekoľko minút neskôr to bola opäť akcia v podaní Leeho Martina, ktorý si vynikajúcim spôsobom v pokutovom území dokázal poradiť s domácou obranou, následne bol však jeden z hráčov súpera nútený použiť záchrannú brzdu, čo neušlo pozornosti hlavného rozhodcu a ten odpískal v poradí už druhý pokutový kop. Ten bez najmenších problémov premenil Frederic Macheda a rezerva United sa tak mohla tešiť z dôležitého víťazstva.

Naša rezerva: Foster; Eckersley, Fabio, Evans, Gill; Stewart (Petrucci, 80), James, Possebon, Martin; Macheda (Norwood, 86), Brady (King, 66)