Trio je na Derby připraveno

Rio Ferdinand, Patrice Evra a Jonny Evans jsou v pořádku a měli by nastoupit v nedělním zápase FA Cupu proti Derby County, ale start Wayna Rooneyho je nejistý.

Rio Ferdinand nenastoupil k zápasu proti Španělsku, kdy Anglie prohrála 2:0 a přestože vynechal čtvrteční trénink, měl by být připraven nastoupit k nedělnímu zápasu proti Derby.

Evra se mezitím zotavil ze zranění chodidla, které si přivodil v zápase proti Chelsea 11. ledna a Jonny Evans se zbavil zranění kotníku, které utrpěl v semifinálovém utkání Carling Cupu v minulém měsíci.

"Pořád zbývá ještě několik dní, ale Patrice Evra a Jonny Evans už naplno trénují a zdají se být v pořádku," řekl asistent trenéra Mike Phelan.

"Rio dorazil ve čtvrtek a zdálo se být lepší, aby netrénoval. Dnes snad už bude a měl by být v pořádku."

Phelan zastupoval Alexe Fergusona při páteční tiskové konferenci, protože Sir Alex byl na rodinném pohřbu. Phelan také potvrdil, že doktoři stále monitorují stav Wayna Rooneyho, který se zotavuje ze zranění kolenní šlachy.

Útočník United nehrál již od 14. ledna, kdy si toto zranění přivodil v zápase proti Wiganu, paradoxně sám tento zápas rozhodl již v 1. minutě. Phelan sám doufá, že se Wayne vrátí co nejdřív.

"Pořád Wayna sledujeme," řekl. "Trošku už zapracoval, ale nechceme jeho návrat uspěchat. Čekají nás težké zápasy, takže ho nasadíme, co nejdřív to půjde. Jestliže bude moct v neděli nastoupit , skvěle. Jestliže ne, počkáme si na další zápas proti Fulhamu. Máme na soupisce spoustu hráčů, kteří můžou nastoupit. Přesně to budeme vědět až v sobotu nebo v neděli."

United by samozřejmě rádi měli Rooneyho v pořádku na osmifinálový zápas proti Interu Milán, ale Phelan řekl "Nebudeme nijak riskovat. Rozhodneme se sami, kdy bude v pořádku, a kdy bude moct zase nastoupit." 

"Zápas proti Interu Milán je velkolepá událost a vždycky na to musíte myslet. Ale pořád to je ještě daleko. Mezitím nás čekají další tři zápasy a pokaždé nasadíme adekvátní sestavu."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.