Carrickovi nevadí, že nedává branky

Michael Carrick nesmutní nad tím, že se v letošní sezoně prosadil v dresu United pouze dvakrát, nebotˇ ví, že týmu dodává něco jiného.

Klíčový hráč týmu Sira Alexe Fergusona se sice prosadil střelecky pouze dvakrát, a to v domácích zápasech s Hullem a Stoke City, ale celkové výkony na hřišti mluví za vše – je mozkem hry Manchesteru a téměř nenahraditelným hráčem.

,, Samozřejmě by bylo pěkné, kdyby se mi dařilo střelecky více, ostatně kdo by se nechtěl často zapisovat do listiny střelců? Ale nejsem ten typ, že si před sezonou stanovím cíl, kolik branek musím v sezoně dát. Každý zápas je totiž jiný a v každém zápase tím pádem hrajete jinak. Jjednou útočně, podruhé zase více zezadu. Prostě zápas si diktuje, co vlastně si můžete na hřišti dovolit. Ne znervoznuje me to," říká anglický reprezentant.

,, Já vím, že všichni se dívají na Lamparda nebo Gerrarda, kteří střílejí hodně branek. Ale na světě je mnoho prvotřídních záložníků, kteří tolik neskorují. Musíte hráče hodnotit podle toho, čím je pro svůj tým přínosný. A musím říct, e nyní jsem spokojený s tím, co pro United odvádím," dodává Carrick. Nicméně Carrick se opět dostal do nominace Anglie pro středení přátelský zápas se Španělskem poté, co byl dříve italským koučem Capellem často přehlížen.

Sedmadvacetiletý středopolař United si je jistý, že když se mu bude dařit v klubu, tak musí hrát přece i za reprezentaci. ,, To je bez řečí, že chci hrát za repre. Ale nebudu se nikoho doprošovat, pokud mě nechce. Vždycky jsem to bral podle toho, že když budu hrát pravidelně v United, tak musím dostat pozvánku. Ale nechci usnout na vavřínech a musím makat, abych se tam udržel," ví dobře bývalý hráč West Hamu United a Tottenhamu Hotspur.   

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.