Irwin: Ryan je nenahraditelný

Když Ryan Giggs debutoval v zápase proti Blackburnu Rovers 2. března 1991, tak už jeho tehdejší spoluhráč Denis Irwin věděl, že se Ryan stane legendou.

 

Když Alex Ferguson poslal tehdy 18tiletého Giggse k jeho premiérovému zápasu v dresu United a položil tak základ k jeho 787 odehranným zápasům v Manchester United, tak už Denis Irwin věděl, jak bude Ryan Giggs pro klub důležitý.

"Když s námi začal Ryan trénovat, tak jsem tušil, že má v sobě hodně talentu. Každý od něj očekával velké věci. On byl hodně seběvedomí, což mu hodně pomohlo," řekl Irwin deníku Manchester Evening News.

"Manažer se ho hned po jeho příchodu do A-týmu snažil co nejvíce zapojoval. Věděl, že nemůže nechat tak veliký potenciál vyhasnout na lavičce. Ryan se později stal důležitým článkem sestavy," vypráví Irwin.

"Jako levý obránce musím říct, že Ryan nikdy nenechával defenzivu na holičkách. Vždy jsem se na něj mohl při bránění 100% spolehnout," popisuje Giggse Irwin.

"Poslední dobou uvažuje o konci kariéry. Podle mě, může Ryan ještě pár let v klubu působit. Kdyby se rozhodl přeci jenom skončit, Sir Alex bude mít hodně práce, aby ho nahradil. On je ale nenahraditělný," zakončil Denis Irwin.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.