West Ham – Manchester United 0:1

Manchester dnes v Upton Parku porazil West Ham 1:0

Do dnešného zápasu nemohli zasiahnuť Wes Brown, Park Ji Sung, Gary Neville, Jonny Evans či Anderson. SAF tak musel riešiť dilemu ohľadom toho, koho postaviť na pravom kraji obrany. Šancu napokon dostal brazilec Rafael, ktorý tak odohral svoj prvý zápas po zranení. Do stretnutia už mali byť pripravení Patrice Evra a Wayne Rooney, no napokon presedeli celý duel len na lavičke náhradníkov. Ich miesto zaujali John Oshea a Carlos Tevez.

Prvý polčas začal aktivitou domácich, keď už v 7. minúte musel Rio Ferdinand zastavovať Carltona Cola, ktorý sa po rýchlej kombinačnej akcii rútil sám na brankára. Následne sa hralo predovšetkým v strede ihriska, keďže West Ham našich hráčov výborne napadal a tí nemali veľa možností niečo vymyslieť. V 20. minúte  po prihrávke Teveza zakončoval Berbatov, jeho gól z offsidu však platiť nemohol.  V 24. minúte to horelo pred našou bránou, Parker však v dobrej pozícii vystreliť nedokázal. Po rohu Giggsa v 27. minúte nebezpečne hlavičkoval Ronaldo, no gól z toho nebol. O minútu neskôr pálil Scholes, jeho ďalekonosná strela však letela vysoko nad Greenovu bránu. V 30. minúte opäť po zemi zahranom rohu Giggsa nebezpečne strieľal Scholes, jeho nebezpečnú strelu však domáci brankár kryl. V 45. minúte ešte zahrozili domáci, keď pálil z otočky Carlton Cole. Prvý polčas teda skončil bezgólov.

Druhý polčas začal bezozmien na oboch stranách. Ako prvý zahrozili domáci, keď strieľal Lucas Neill. V 57. mnúte to boli opäť West Ham, konkrétne Parker, kto ohrozil bránu Edwina Van der Sara. Jeho strela však ani zďaleka nesmerovala medzi tri žrde. V 62. minúte sme sa konečne dočkali. Po krásnom individuálnom prieniku cez dvoch protihráčov a následnej strele otvoril skóre Ryan Giggs. 1:0 z pohľadu United. Domáci sa po tomto góle snažili z výsledkom niečo urobiť, no smerom dopredu nebezpeční neboli. V 71. minúte po centri Di Michela zakončoval Cole, no ani táto strela gólová nebola. Z následného protiútoku pálil Ronaldo, jeho strela však skončila len tesne od pravej žrde Greenovej brány. V 87. minúte prišiel namiesto Carlosa Teveza Park Ji Sung. Záver zápasu sme napokon zvládli a opäť nám patrí prvá priečka tabuľky Premier League. Za zmineku tiež stojí, že sme 13. zápas neinkasovali a Van der Sar tak vytvoril nový britský rekord v počte neinkasovaných minút.