Ferguson: Carrick musí být více doceněn

Sir Alex Ferguson je přesvědčen o tom, že Michael Carrick si zaslouží být pasován na stejnou úroven, kde jsou Ronaldo a Rooney.

Sedmadvacetiletý záložník, který přišel na Old Trafford v létě roku 2006 z Tottenhamu, si získal oblibu u fanoušků z Manchesteru a už také posbíral pár oceněn za své výkony v dresu United. Nicméně Ferguson si myslí, že právě Carrick je jednou z klíčových postav, které stojí za úspěchy United z posledních let a rovně ž tedy dodává, že kvalita tohoto hráče není na všech frontách doceněna do takové míry, jakou si tento Angličan zaslouží.

,, Lidé mají své oblíbené hráče a když navíc fandíte takovému klubu, jakými jsou United, kde hrají mimo jiné hvězdní fotbalisté jako Ronaldo, Rooney či Giggs, tak je jasné, že si oblibu najdete právě v těchto hráčích, kteří jsou pořád středem pozornosti," míní kouč. ,, Jiní hráči jou tedy většinou přehlížení. Znám to, stává se to hodněkrát, už jsem to zažil. Ti klidnější fotbalisté nejsou tak středem pozornosti," dodal.

,, Michael se ale někdy může dostat do pozic takových celebrit, jako byli David Beckham či Eric Cantona. Vždy byl pro mne dobrým hráčem, proto jsem ho podepsal. Již ve svých mladých letech, kdy hájil barvy West Hamu, šlo na něm vidět, že jeho předností je rozdávat svým spoluhráčům nádherné a přesné přihrávky, prostě on se umí na hřišti dívat na pohyb svých spoluhráčů a kopnout to tak přesně, jako málokdo jiný. Od svého příchodu do Manchesteru se zlepšil jak po fyzické stránce, tak také ve hře směrem dozadu," popisuje svého svěřence skotský manažer.

,, Nyní je pro nás nepostradatelný, řídí celou hru našeho celku. Lidé od něj očekávají, že bude rozdávat skvělé přihrávky. Je to prvotřídní fotbalista," zakončil Ferguson. 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.