Ikony: Ole Gunnar Solskjaer

Ole Gunnar Solskjaer byl zvolen jako pátá největší ikona klubu v rozmezí roků 1992 – 2009. Kdo jiný by měl pět chválu na norského útočníka, než další muž, který vstřelil gól Bayernu v roce 1999, Teddy Sheringham…

Když jsem poprvé potkal Oleho, vzpomínám si, jak jsem si říkal, že jeho přezdívka – "Zabiják s dětskou tváří", je dokonalá.  Nevypadal dostatečně vyspěle na to, být profesionálem! Ale byl. Střílel branky za United. Neočekávali jste tolik talentu, od tak mladě vypadajícího chlapce.

Když dospěl, byl Ole definitivně jedním z nejlepších zakončovatelů, s kterým jsem kdy hrál. Porovnával jsem ho i s takovými hráči jako je Jurgen Klinsmann a Alan Shearer, ale rozhodně, co se týče střílení oběma nohama, schopností ve vzduchu, vždy střelil míč tam, kam chtěl, v těchto ohledech byl Ole nejlepší.

Opravdu nejde dostatečně říct, jak skvělé bylo jeho zakončování – byl to zážitek ho sledovat na tréninku. Ole byl vždycky perfekcionista, strávil opravdu hodně hodin na trénování a zkoušení. Dokonce nikdy nemohl slavit gól s nadšením, když míč střelil jinam, než chtěl. Většina střelců se nestará o to, jestli se trefili do místa, do kterého chtěli, ale když se Ole trefil někam jinam, byl mírně nespokojený.

Ole taky výborně ovládal střelu mezi obráncovýma nohama, což se do té doby tak často nevidělo. Byla to úžasná a záměrná taktika. Měnil úhel míče tak dlouho, dokud dostatečně nezmátl soupeře, a pak střelil míč mezi jeho nohama. Já jsem tak příležitostně nahrával, ale nikdy jsem neovládal takovéto střely. Bylo to opravdu chytré a Ole to ovládal skvěle.

 Samozřejmě, Ole skóroval jeden z nejdůležitějších gólů v historii klubu a bude pamatován, jako ten co dal důležitý gól na Nou Campu. Ale tato legenda na Old Trafford, se nezakládá pouze na jednom zápase. Vstřelil opravdu hodně gólů a byl v tomto ohledu nesobecký. Byl to i fantastický člověk – opravdový gentleman. Myslím, že toto fanoušcci United poznali. Dokonce se s ním ani nemusíte potkat, aby jste si řekli, jak dobrým člověkem je. 

 Bude pamatován, jako nejlaskavější, za to co dělal na hřišti, jak dokázal United vykopat z problémů. Jestliže se míč měl k někomu dostat a blížil se konec zápasu, chtěli jste a� je to Ole. Měli jste jistotu, že přinejmenším vystřelí na bránu a často dokázal opravdu vstřelit gól.

 

Pět největších ikon klubu (1992-2009):

5. Ole Gunnar Solskjaer

4. Ryan Giggs

3. Roy Keane

2. Eric Cantona

1. Sir Alex Ferguson                                   

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.