Ikony: Ryan Giggs

Sir Bobby Charlton nám popíše Ryana Giggse od dob, kdy ho poprvé viděl do doby, kdy překonal jeho rekord v počtu zápasů za United.

Skvělý hráč! Poprvé jsem viděl Ryana, když mu bylo 15 let, když se mě Alex Ferguson zeptal, jestli přijedu a budu se dívat na nějaké mladé hráče o školních prázdninách. Když jsem přijel, bylo tam asi 10 zápasů na řadě a když jsem odcházel se rozloučit s bossem, všiml jsem si chudého dítěte, které se proniklo přes několik obránců. Právě proběhl přes obránce a měl perfektní střelu na bránu, já jsem si řekl: "Wow, to bylo senzační!" Když jsem se dostal k Alexi, zeptal jsem se ho, kdo je ten malý chlapec a on řekl: "To je Ryan Wilson: připojil se k nám dnes ráno." Dalo by se říct, i potom, že tam bylo něco magického v jeho hře.

Od tohoto dne byl Ryan fantastickým hráčem pro tento klub. Nikdy jsme s ním neměli sebemenší potíže. Je skvělé s ním pracovat a nikdy nikoho neuslyšíte říct o něm špatné slovo. Hlavně je to fantastický fotbalista. Opravdu je jeden z nejtalentovanějších hráčů, co kdy hráli na Old Trafford. Na jeho vrcholu byla jeho rychlost senzační – jediná cesta jak mohli obránci Ryana zastavit, ho faulovat. Teď už není tak moc rychlý, ale jeho přemýšlivost a fotbalové myšlení je opravdu výjimečné. Je taky dobrý ve vzduchu, což je něco co každý nemá.

Byl výborný celé roky – absolutní skvost – a není fanoušek United co by ho neměl rád. Tak jak hraje teď, bychom ho mohli vidět hrát ještě několik let. Manažer ho velmi chytře využíval tuto sezónu, on ví přesně jak a kdy mu dát pauzu. Ale když je na tom hřišti, tak vás nikdy nezklame.

Jako u většiny fanoušků, moje nejoblíbenější vzpomínka na Giggse je jeho gól, který vstřelil proti Arsenalu v FA Cupu v roce 1999. Vyskočil jsem ze sedadla a vzpomínám si, že někteří fanoušci vběhli na hřiště. Neobviňuju je za to. Udělal bych to samé, kdybych byl v ochozech! Byl to skvělý konec skvělého fotbalového zápasu.

Jak každý ví, Ryan prolomil můj rekord v počtiu zápasů za United, na konci minulé sezóny. Čestně, vůbec mě to netrápí. nepočítal jsem každou hru, co jsem hrál, už vím, že jsem zde hrál dlouhou dobu a miloval jsem každou minutu. Myslím, že to je to proč Ryan hrál tolik zápasů – miluje hraní za tento klub. Je to dobré místo, kde hrát… Jednou když jste tady byli, nechcete už hrát nikde jinde.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.