SAF jmenován největší ikonou United

Volby klubového magazínu ukázaly, že největším z největších je skotský stratég.

Speciální volby pořádané oficiálním magazínem Manchesteru United s názvem Inside United, mají jmenovat nejslavnějším mužem klubu sídlícím na slavném Old Trafford manažera Sira Alexe Fergusona. Skotský kouč byl volen všemi fanoušky The Red Devils a v celkovém součtu tedy předčil i taková jména jakými jsou Eric Cantona či Roy Keane. Stále přežvýkavající Ferguson dokázal během svého působení v Manchestru posbítrat s tamním nejslavnějším týmem již deset titulů v Premier League a k tomu dvakrát potěžkali pohár pro vítěze Ligy mistrů. Kromě toho se ještě do sbírky pohárů přidali další triumfy v rámci ligových anglických pohárů.

Sir Alex přišel na Old Trafford v roce 1987 poté, co slavně vedl ve své rodné zemi Aberdeen, s nímž dokázal zlomit nepřemožitelnost slavných glasgowských celků Rangers a Celticu. Slavný fanoušek Manchesteru United, anglický komentátor Eamonn Holmes, prohodil pár slov na adresu nejslavnějšího muže v historii United. 

,, Ferguson je prostě mistr, již od svého příchodu celému světu dokazuje, že Manchester patří k nejlepším klubům světa. Vždycky mluvil o tom, že hráči musí držet při sobě jak v dobrém, tak i ve zlém. Je to skvělý taktik a motivátor, navíc představuje velký charakter. Samozřejmě, že každý ma na něj svůj názor, ale nikdo nemůže říct, že je nevýraznou postavou v United, " řekl Holmes. 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.