Ronalda těší jeho forma

Cristiano Ronaldo po vítězství nad Evetonem zářil štěstím a podle vlastních slov je se sebou samým spokojen. Nejdůleitější věcí, která ho nyní zajímá, je tým.

Poté, co portugalský rychlík dvakrát rozvlnil v úterý sítˇ West Bromwiche, dokázal se prosadit i ve včerejším utkání a zaznamenal tak svou čtrnáctou branku v sezoně. Rovněž proměněnou penaltou zajistil United pětibodový náskok v čele Premier League, i když Liverpool a Chelsea sehrají vzájemný zápas až dnes vpodvečer.

 ,, Těší mě má současná forma, ale nyní se soustředím pouze na tým, nebotˇ to je nejdůleitějí věc. Vedeme ligu, kluci hrají skvěle, já jsem dal pár důležitých branek a rád bych týmu svými výkony pomáhal i nadále," řekl Ronaldo pro MUTV. ,, Dneska jsem z toho zápasu hodně unavený. Everton minulý víkend dobře zahrál proti Liverpoolu, a tak se dalo očekávat, že nám budou dělat problémy. Ale naštěstí jsme to zvládli, z naší strany se povedl především první poločas, kde jsme si vytvořili pár slibných příležitostí a nakonec se nám podařilo dát zlomový gol," těší Cristiana.

,, Druhý poločas už byl trošičku těžší, Everton chodil hodně do brejků," dodal. Nicméně Ronaldo není zklamán z toho, že  si domácí na Old Trafford doslova neotevřeli s Evertonem "střelnici" a nevyhráli mnohem vyšším rozdílem. ,, Pokud vyhrajete 1:0, je to skvělé. Někdy je velmi obtíné vstřelit soupeři alespon jeden gol, navíc Everton je velice dobrý tým, který si zakládá na důrazu v obraně i útoku. My umíme ocenit kvalitu protivníka, pokud ji má," pokračoval.

Třiadvacetiletý Portugalec také ocenil současnou formu brankáře Edwina van der Sara, který udržel čisté konto již po celých 12 utkání. ,, Je to neuvěřitelné, navíc v jeho věku. Ale musím říct, že si to zcela zaslouží. Je to špičkový brankář, který se nikdy nešetří. Těší mě, že se mu daří a také mě těší, že všichni obránci hrají tak bezchybně, protože i oni Edwinovi práci hodně usnadnují svými výkony," chválí Cris. 

Dnes odpoledne hostí třetí Liverpool na slavném Anfield Road druhou Chelsea a dá se očekávat tuhý boj, nebot´ oba celky se budou chtít držet vedoucích United. ,, No, bude to zajímavý a pro hráče těžký zápas. Pro nás by byla ideální remíza, ale může se stát cokoli. Každopádně podle mne určitě jeden nebo druhý ztratí body," říká sebevědomě Ronaldo. 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.