Manchester United – Everton 1:0

Jediný gól zápasu, který rozhodl o výhře United 1:0, zařídil Ronaldo z pokutového kopu, již v první půli.

Bývalý brankář United, Tim Howard, předvedl své skvělé reflexy ve 13. minutě, když vyrazil střelu Carlose Teveze nad břevno. Ve 26. minutě zachránila hráče Evertonu tyč, kterou nastřelil Cristiano Ronaldo, dorážející Tevez byl v offsidu.

Zlom přišel těsně před přestávkou, kdy se do pokutového území vřítil Michael Carrick, který byl podkopnutý a z následného pokutového kopu se nemýlil Ronaldo.

Carrick se znovu dožadoval penalty, brzo po začátku druhé půle, po ataku Joleona Lescotta, jenže sudí Mark Halsey tentokrát nepískal.

V 72. minutě překonal Edwin Van der Sar rekord Stevena Deatha z Readingu z roku 1979, 1104 minut bez inkasovaného gólu.

V 82. minutě se i hosté dožadovali penalty, Lescott upadl po souboji s Ferdinandem, ale rozhodčí zůstal klidný.

Do konce zápasu se už nic moc nestalo, Everton byl sice aktivní, ale na vyrovnání to nestačilo, konečný výsledek – 1:0 pro United.

Zítra se odehraje utkání mezi Chelsea a Liverpoolem, United mají teď náskok pěti bodů, právě před Blues a Reds.

Manchester United: Van der Sar, Neville (56. Brown), Ferdinand, Vidic, O’Shea, Ronaldo, Carrick, Fletcher (75. Giggs), Park, Berbatov, Tevez

Everton: Howard, Hibbert, Jagielka, Lescott, Baines, Osman, Arteta, Neville, Pienaar, Fellaini (68. Anichebe), Cahill

Hodnocení Skysports: Van der Sar – 7, Neville – 6, Ferdinand – 8, Vidic – 8, O´Shea – 7, Fletcher – 7, Carrick – 10, Park – 8, Tevez – 8, Berbatov – 7, Ronaldo – 7, Brown – 7, Giggs – 6