Sar zvolen hráčem měsíce prosinec

Brankář Manchesteru United obdržel v pátek ocenění pro nejlepšího fotbalistu anglické ligy za měsíc prosinec.

Strážce tří tyčí z Old Trafford včera odpoledne přebral cenu poté, co se mu v úterý večer podařilo vytvořit nový rekord anglické ligy v počtu minut, po které Sar nemusel lovit míč ze své sítě. Série se počala v zápase se Stoke City, kdy United vyhráli 5:0, tehdy se psalo datum 15. listopadu 2008.

K Sarovu rekordu se vyjádřil rovněž kouč Sir Alex Ferguson. ,, Jedenáct zápasů nedostat branku, tak to klobouk dolů, opravdu neuvěřitelná věc. Edwin je pro nás klíčovou postavou. Nyní je ale na sklonku své kariéry a i přesto si drží skvělou životní formu, Sledovat jeho hru je fantastická podívaná," zářil kouč štěstím.

Skotského manažera ale stále štve skutečnost, že nizozemského spidermana nezískal již před deseti lety. ,, Byla to chyba, že jsme ho v roce 1999 nepřivedli do Manchesteru. Chtěl jsem ho strašně moc, ale Martin Edwards už měl udělaný přestup s Markem Bosnichem a poté už bylo pozdě. Nakonec šel do Juventusu," lituje kouč. Přeci jen se ale Fergusonovi jeho sen vyplnil, když se v červenci roku 2005 stěhoval van der Sar do "Divadla" snů z Fulhamu.

,, V té probihající sezoně jsme uvítali nové brankáře. Pověřil jsem tehdejšího trenéra brankářů Tonyho Cotona, aby mi o Edwinovi poskytl co nejvíce informací. Bylo kolem toho vyvoláno hodně humbuku a naštěstí Edwin u nás nakonec skončil. Jednali jsme rychle a účinně," vysvětluje své pocity z léta 2005.

,, Pro něho to byl přestup snů stejně jako on byl vysněným hráčem pro nás. Od doby, co zde podepsal, předvádí na hřišti neuvěřitelné kousky. Má všechno, co musí špičkový golman mít," pochvaluje svého svěřence stratég.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.